Udostępnij
Tweetnij

iPhone X, 8 i 8 Plus z iOS 11.3 nienaprawione w serwisie Apple z problemami. iFixit tłumaczy

Apple od wprowadzenia iOS 11.3 ma nie lada problem. Użytkownicy donoszą, że po wymianie komponentów w serwisach nieautoryzowanych przez giganta pojawia się sporo problemów, takich jak brak funkcji Kondycja baterii czy możliwości automatycznego dostosowywania jasności ekranu w najnowszych smartfonach. Na liście są iPhone X, 8 i 8 Plus.

Apple ma nie lada problem z najnowszą aktualizacją – iOS 11.3. Jak pisaliśmy nie tak dawno, iPhone X, a także wersje 8 i 8 Plus mają problemy po wymianie ekranu w nieautoryzowanych serwisach. Później okazało się, że występują również błędy po wymianie baterii. Wtedy nie jest wspierana funkcja Kondycja baterii. Pojawiło się wiele głosów, że Apple robi to specjalnie. iFixit poddaje to twierdzenie w wątpliwość.

iFixit twierdzi, że Apple nie blokuje celowo możliwości wymiany części w telefonach iPhone w zewnętrznych serwisach. Uważa, iż cały problem opiera się nie na samych komponentach, a na oprogramowaniu. Podobna sprawa miała miejsce w przypadku smartfona iPhone 7 i błędu 53.

iFixit uważa, że wkrótce, po wykryciu problemu, udostępnione zostaną takie baterie firm zewnętrznych, które będą miały funkcję Battery Health. Nie jest jednak wiadome, czy w takim przypadku pojawi się również aktualizacja dla telefonów z już wymienioną w ten sposób baterią. Ta sama sprawa ma się tyczyć również ekranów. Możliwe, że rozwiązanie problemów nadejdzie wraz z iOS 11.4.

Apple nie ma celu w tym, by blokować naprawę smartfonów iPhone X, 8 i 8 Plus z pomocą iOS 11.3

Apple, jak mówi iFixit, z pewnością nie ufa firmom zewnętrznym oferującym wymianę komponentów. Firma twierdzi jednak, że nie ma powodu, by gigant z Cupertino blokował naprawę w zewnętrznych serwisach. Może upłynąć jednak sporo wody w Wiśle zanim problem zostanie naprawiony. Ciekawe jest jednak to, że dotyczy on również oryginalnych komponentów giganta, które zostały wymienione przez nieautoryzowane serwisy. A co wy sądzicie o tej sprawie? Zgadzacie się z iFixit?

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na iOS – marzec 2018

Źródło: iFixit

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij