Udostępnij
Tweetnij

Apple blokuje czujnik światła w nowych iPhone’ach po nieautoryzowanej naprawie?

iPhone X, 8 czy 8 Plus mogą mieć problemy po wymianie ekranu w nieautoryzowanym serwisie. Po zbadaniu sprawy Engadget i Motehrboard donoszą, że problem z pewnością pojawi się z czujnikiem światła, który zostanie wyłączony. Poza tym po wymianie i zainstalowaniu iOS 11.3 w smartfonach Apple zablokowane zostaną również niektóre funkcje dotykowe.

iPhone X, 8 czy 8 Plus to urządzenia elektroniczne, a urządzenia elektroniczne lubią się psuć. Tak jest również ze smartfonami Apple’a. Okazuje się, że posiadacze najnowszych telefonów giganta mają problem po wymianie wyświetlacza w swoim urządzeniu, jeśli korzystali z nieautoryzowanych salonów. Jak mówią Engadget i Motherboard, po takiej wymianie nie ma możliwości automatycznej regulacji jasności w ekranie. Może być również problem z dotykiem.

iPhone X, 8 Plus i 8 mają problem z wyświetlaczem nie tylko po tym, jak wymieniana dotyczy nieautoryzowanych części. Okazuje się, że ten sam problem pojawia się, jeśli użyjemy oryginalnych komponentów. Problem natomiast nie pojawia się, jeśli użyjemy oryginalnych wyświetlaczy w sklepach Apple lub autoryzowanych punktach naprawy. Tak samo dzieje się, jeśli zamienimy wyświetlacze w dwóch takich samych smartfonach, choć cała reszta komponentów pozostaje nietknięta.

Jak twierdzi Engadget, takie problemy pojawiają się w różnych wersjach iOS – od 11.1 do 11.3. Okazuje się, że czujnik światła blokuje się podczas ponownego uruchamiania urządzenia po naprawie. Nie wiadomo czy jest to celowy zabieg Apple, czy może błąd w iOS. Nieautoryzowane serwisy twierdzą jednak, że jest to akcja mająca na celu sprawdzenie, czy dane urządzenie zostało wcześniej naprawione właśnie przez firmy zewnętrzne, ale nikt oficjalnie tego nie potwierdził. Podobnie było w przypadku napraw sensora Touch ID. Tutaj jednak chodziło również o bezpieczeństwo użytkowników, ponieważ przycisk służy do odblokowywania smartfona z pomocą odcisku palca.

iPhone X, 8 i 8 Plus z zablokowanymi funkcjami dotykowymi po wymianie wyświetlacza

To jednak nie wszystko. Motheboard odkryło, że po wymianie wyświetlacza w nieautoryzowanym serwisie i zainstalowaniu iOS 11.3 blokują się niektóre funkcje dotykowe w urządzeniu. Użytkownicy są wściekli i twierdzą, że Apple wymusza naprawę w autoryzowanych punktach. Okazuje się, że błąd tyczy się już około 200 tys. urządzeń.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na iOS – marzec 2018

Źródło: Engadget, Motherboard

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij