Udostępnij
Tweetnij

iOS 11.3 i Kondycja baterii (beta) iPhone’a. Co warto wiedzieć o tej funkcji?

iOS 11.3 wnosi nową funkcję na iPhone’y o nazwie Kondycja baterii (beta). Jak dobrze wiemy, Apple zwalnia programowo smartfony z przestarzałymi akumulatorami, ale dzięki tej opcji można to wyłączyć. W ten sposób iOS 11.3 pozwala na przywrócenie pełnej mocy telefon ze zwolnionymi procesorami. Jak z tego korzystać?

iOS 11.3 to duża aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, którą Apple udostępniło wczoraj wieczorem. Oprogramowanie wprowadziło wiele nowych funkcji. Na jedną z nich o nazwie Kondycja baterii (beta) czekało wielu użytkowników starszych telefonów ze zwolnionymi procesorami. W tym artykule podpowiemy wam, do czego to służy.

Jak dobrze wiemy, Apple zwalnia starsze telefony. Firma przyznała się do tego w grudniu zeszłego roku i niedługo po tym zapowiedziano program tańszej wymiany baterii. Ten będzie kontynuowany do końca roku. Wraz z zapowiedzią systemu iOS 11.3, co miało miejsce w styczniu, zapowiedziano, że zostanie wprowadzone nowe narzędzie, które pozwoli uzyskać użytkownikom więcej informacji o stanie akumulatora i zezwoli na ewentualne wyłączenie spowolnienia smartfona. To opcja o nazwie Kondycja baterii (beta), która zostało wprowadzono już w drugiej becie systemu.

Kondycja baterii (beta) z iOS 11.3 daje wgląd do informacji o stanie akumulatora iPhone’a

Kondycja baterii (beta) z iOS 11.3 znajduje się w ustawieniach baterii. Musicie po prostu udać się do sekcji Ustawienia, a potem Bateria. Tam znajdziecie funkcję o takiej nazwie. Jej dotknięcie spowoduje wyświetlenie informacji o stanie akumulatora telefonu. Tu znajduje się informacja o maksymalnej pojemności względem nowej baterii. Jeśli jest to 80% i więcej (ale nie w każdym przypadku), to najpewniej nic się nie dzieje. Telefon powinien działać jak należy, bo jest w stanie obsłużyć szczytowy pobór mocy. W przeciwnym wypadku urządzenie jest programowo zwolnione i teraz możecie zdecydować o tym, czy to wyłączyć. Służy do tego kontrolka o nazwie Wyłącz.

iOS 11.3 beta 2 Kondycja baterii (beta) iPhone

Jeśli zdecyduje się na wyłączenie zarządzania energią, to wasz iPhone ponownie będzie działać z pełną mocą. Musicie jednak mieć na uwadze, że może dochodzić do nieoczekiwanych restartów urządzenia. Gdy tak się stanie, to zarządzanie energią znowu będzie aktywowane i ponownie będziecie musieli to wyłączyć w ustawieniach udając się do sekcji Kondycja baterii (beta). Innego wyjścia nie będzie. Pamiętajmy, że funkcja dotyczy wyłącznie smartfonów iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus,  SE, 7 i 7 Plus. Pozostałych modeli telefonów Apple’a nie.

iOS 11.3 Kondycja baterii beta Apple iPhone

Pamiętajmy, że iPhone’y z przestarzałymi bateriami są teraz objęte akcją wymiany akumulatora w niższej cenie. W Polsce usługa realizowana jest za jedyne 129 złotych. Jeśli zdecyduje się na wymianę, to nie będziecie musieli martwić się funkcją Kondycja baterii z iOS 11.3. Po prostu, telefon będzie działał tak jak przed programowym zwolnieniem.

Fot. otwierające: iFixit

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij