Udostępnij
Tweetnij

iOS 11.3 do pobrania. Co nowego w tej aktualizacji Apple’a?

iOS 11.3 to najnowsza aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, którą Apple dziś udostępniło dla wszystkich. Uaktualnienie jest znaczące i wprowadza wiele nowych funkcji oraz usprawnień tych istniejących. Zobaczmy, co nowego znajdziemy w iOS 11.3. Jest tego naprawdę sporo i nie powinniście być zawiedzeni.

iOS 11.3 w postaci pierwszej bety zapowiedziano w styczniu i niedługo po tym aktualizacja została udostępniona deweloperom. Potem oprogramowanie można było testować publicznie w ramach Apple Beta Software Program. Dziś, zgodnie z przypuszczeniami, uaktualnienie trafia w ręce wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów.

iOS 11.3 wprowadza wiele nowości

iOS 11.3 to duża aktualizacja, która nie tylko wprowadza poprawki błędów, choć te również tu są. Uaktualnienie zawiera nowe Animoji dla użytkowników iPhone’ów X. Dodano dokładnie cztery nowe postaci. Następnie mamy ARKit w wersji 1.5. Niestety, zabrakło funkcji Wiadomości w iCloud, która była dostępna w betach. W ten sposób można było synchronizować wiadomości z iMessage pomiędzy wieloma urządzeniami z wykorzystaniem chmury (co widzicie poniżej). Kto wie, a może ta funkcja pojawi się w kolejnej wersji systemu? Pozostaje na to liczyć. Są też inne nowości.

iOS 11.3 beta 1 animoji iOS 11.3 beta 1 wiadomości w iCloud

iOS 11.3 wprowadza także możliwość wprowadzania danych do aplikacji Zdrowie z wybranych placówek medycznych czy szpitali. Niestety, w Polsce z tej funkcji nie skorzystamy. Pojawiły się także nowe informacje o aktualizacjach dostarczanych z App Store. Teraz zobaczycie rozmiar uaktualnienia oraz informacje o wersji.

iOS 11.3 beta 1 App Store

Nowa ikonka prywatności

iOS 11.3, podobnie zresztą jak macOS 10.13.4, watchOS 4.2 i tvOS 11.3, wprowadza nową ikonę prywatności. Informacje na jej temat zostaną wam przekazane po pierwszym uruchomieniu od instalacji uaktualnienia. Będzie ona wyświetlana w momencie, gdy jakieś funkcje będą uzyskiwać dostęp do waszych danych. Dzięki nowej ikonce będziecie o tym wiedzieć i dotknięcie linku spowoduje wyświetlenie bardziej szczegółowych informacji.

iOS 11.3 prywatność

Kondycja baterii w iPhone’ach

Apple zwalnia programowano starsze iPhone’y. Firma przyznała się do tego publicznie w grudniu. Potem zapowiedziano, że wraz z iOS 11.3 zostaną oddane użytkownikom odpowiednie narzędzia, gdzie będzie można o tym decydować. To funkcja o nazwie Kondycja baterii, którą znajdziecie w ustawieniach dotyczących akumulatora.

iOS 11.3 beta 2 Kondycja baterii (beta)

iOS 11.3 z funkcją Kondycja baterii podpowie wam, czy wasz akumulator jest w stanie obsłużyć szczytowy pobór energii. Jeśli nie, to telefon jest zwolniony. Tu jednak będziecie mogli wyłączyć programowane spowolnienie iPhone’a. Pamiętajcie jednak, że to może być problematyczne. Wasze smartfony mogą nieoczekiwanie ponownie się uruchamiać i trzeba to mieć na uwadze. Najlepszym rozwiązanie z tej sytuacji jest wymiana akumulatora na nowy. W Polsce w ramach specjalnej akcji zrobicie to za jedyne 129 złotych. Informacje po poprawkach bezpieczeństwa można uzyskać na tej stronie.

Zanim zainstalujesz iOS 11.3

iOS 11.3 jak każda inna aktualizacja dla iPhone’ów czy iPadów, może zostać zainstalowana po udaniu się do sekcji Ustawienia, Ogólnie i Uaktualnienia. Pamiętajcie jednak, że będziecie mogli pobrać nowy system dopiero po nawiązaniu połączenia z Wi-Fi. W sieciach komórkowych tego nie zrobicie. Sam proces instalacji będzie możliwy, gdy bateria będzie naładowana w co najmniej 50% lub urządzenie podłączone jest do prądu. Najważniejsza informacja na koniec. Zanim rozpoczniecie, to wykonajcie backup. W przeszłości Apple zdarzało się udostępniać wadliwe aktualizacje i lepiej dmuchać na zimne.

Są też aktualizacje watchOS 4.3 i tvOS 11.3

iOS 11.3 to aktualizacja dla iPhone’ów i iPadów. Apple udostępniło dziś jednak także inne systemy na inne sprzęty. To watchOS 4.3 oraz tvOS 11.3, które również już możecie pobierać na własne sprzęty. Zrobicie to z użyciem mechanizmów do automatycznego aktualizowania urządzeń, które zapewne dobrze już znacie.

iOS 11.3 to nie ostatnia tak duża aktualizacja dla „jedenastki”. W planach jest także uaktualnienie z numerem 11.4. Teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać do WWDC 2018. Dokładnie 4 czerwca Apple zaprezentuje światu systemy iOS 12, macOS 10.14, watchOS 5 i tvOS 12. Te potem zostaną udostępnione do testów. Najpierw deweloperom, a potem także publicznym testerom. Premiera dla wszystkich odbędzie się we wrześniu. Zapewne kilka(naście) dni po oficjalnej prezentacji nowych iPhone’ów.

Na poniższym filmie zobaczysz możliwości aplikacji Pliki:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij