Udostępnij
Tweetnij

iOS 11.3 beta 1 – co nowego w tej aktualizacji Apple’a?

iOS 11.3 beta 1 jest pierwszą, poglądową wersją nowej odsłony oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, którą Apple udostępniło deweloperom wczoraj. W tym systemie pojawia się naprawdę wiele nowości oraz usprawnień, jak nowe Animoji, Wiadomości w iCloud czy nowe opcje dla AirPlay 2. Co nowego jeszcze tu znajdziemy?

iOS 11.3 beta 1 jest pierwszą, poglądową wersją nowej odsłony oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, którą Apple udostępniło deweloperom wczoraj. W tym systemie pojawia się naprawdę wiele nowości oraz usprawnień, jak nowe Animoji, Wiadomości w iCloud czy nowe opcje dla AirPlay 2. Co nowego jeszcze tu znajdziemy?

Apple iOS 11.3 beta 1

iOS 11.3 beta 1 Apple udostępniło deweloperom aplikacji wczoraj. Kilka godzin wcześniej system zapowiedziano, ale firma z Cupertino ujawniła tylko część nowości. Pomniejszych zmian i udoskonaleń w rzeczywistości jest więcej. Rzućmy na nie okiem.

Nowe Animoji

iOS 11.3 beta 1 wprowadza nowe Animoji na iPhonie X. Jeśli korzystacie z tej funkcji, to zapewne ucieszą was cztery nowe emotki. Są to lew, smok, czaszka oraz miś. Widzicie je poniżej.

iOS 11.3 beta 1 animoji

Wiadomości w iCloud

iOS 11.3 beta 1 ponownie wprowadza Wiadomości w iCloud. To funkcja, którą zapowiedziano już w czerwcu na WWDC 2017, ale choć przez chwilę ją testowano, tak w stabilnej wersji „jedenastki” z września jej nie wprowadzono. Teraz opcja powraca. W ten sposób można przenieść zawartość wiadomości i załączników do iCloud. To pozwala na szybki dostęp na dowolnym urządzeniu zaraz po zalogowaniu się. Pamiętajmy jednak, że w tym przypadku usunięcie jednej wiadomości spowoduje jej skasowanie na każdym sprzęcie.

iOS 11.3 beta 1 wiadomości w iCloud

Dane z placówek medycznych w Zdrowie

iOS 11.3 beta wprowadza także dostęp do danych medycznych z wybranych placówek czy szpitali, które można dodawać do aplikacji Zdrowie. W tym celu trzeba się zalogować w wybranej usłudze i stamtąd można pobrać odpowiednie dane. Oczywiście, polskich placówek to nie dotyczy.

iOS 11.3 beta 1 Apple iPhone Zdrowie

Nowe informacje o aktualizacjach z App Store

iOS 11.3 beta 1 zawiera również uaktualnione karty poszczególnych aplikacji w zakładce Uaktualnienia z App Store. Tam przy każdej pozycji pojawia się informacja o wersji i wadze pobieranej aktualizacji. Możecie to zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych.

iOS 11.3 beta 1 App Store

Opcje dla AirPlay 2

iOS 11.2.5 wprowadził na widżecie muzyki nowe karty z poszczególnymi urządzeniami, które są zgodne z AirPlay 2. W nowym systemie Apple poszło o krok dalej i pozwala na nawiązywanie połączenia z wieloma sprzętami równocześnie i w ten sposób przesyłać na nie dźwięk. Działa to tak, że po dotknięciu ikonki w prawym górnym rogu ikonki rozwija się lista i zgodne sprzęty mają obok nazwy okrągłe pole. Jego zaznaczenie powoduje możliwość strumieniowania dźwięku na wybrane urządzenia.

iOS 11.3 beta 1 AirPlay 2

Nowa ikona prywatności

iOS 11.3 beta 1 wprowadza nową ikonę prywatności. W ustawieniach ma ona niebieskie tło. Najważniejsze jest jednak to, co widać tuż po instalacji systemu. Ja na becie systemu na iPhonie nie zrobiłem zdjęcia, ale możecie zobaczyć to na poniższym tweecie. Ikonka ma pojawiać się w momencie, gdy jakaś aplikacja czy funkcja zażądają dostępu do prywatnych informacji. To samo dotyczy Apple TV z tvOS 11.3 oraz Maców z macOS 11.13.4.

iOS 11.3 beta 1 prywatność

iBooks to teraz Books

iOS 11.3 beta 1 zmienia także nazwę iBooks na Books. Po uruchomieniu aplikacji będzie jednak pojawiać się starsza nazwa. Apple podobno jest w trakcie przebudowywania tej apki. Ma ona nawiązywać wyglądem do nowego App Store. Wraz ze zmianą wyglądu pojawi się pewnie nowa nazwa.

iOS 11.3 beta 1 nie zawiera jeszcze funkcji dotyczącej baterii iPhone’ów

Apple zwalnia iPhone’y ze starszymi bateriami. Potwierdzono to w grudniu, a tuż po świętach Bożego Narodzenia uruchomiono akcję tańszej wymiany akumulatorów, która do Polski trafiła na początku stycznia, gdzie ostateczna cena usługi to 129 złotych. Tim Cook jednak przyznał, że to za mało i jego firma jednak pozwoli użytkownikom podejmować decyzje związane ze zwalnianiem telefonów. iOS 11.3 beta 1 jeszcze nie zawiera takiej opcji, ale wiemy, że zostanie ona wprowadzona wraz z jedną z kolejnych bet, których spodziewamy się w najbliższym czasie. Wtedy zobaczymy, jak to dokładnie będzie działać.

Apple udostępni nowy system dla iPhone’ów wiosną

iOS 11.3 zostanie udostępniony publicznie wiosną tego roku. Apple nie podało dokładnego terminu, ale spodziewajmy się, że nastąpi to pod koniec marca lub najpóźniej w kwietniu. Zanim to się jednak stanie, to najpierw pojawi się kilka wersji poglądowych. Premiera nowego systemu dla iPhone’ów zbiegnie się z wydaniem tvOS 11.3 dla ATV oraz macOS 10.13.4 dla komputerów Mac.

Zobacz także: AirPods – sztuczki i triki, które warto znać

Na poniższym filmie zobaczysz możliwości aplikacji Pliki z iOS 11:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij