Udostępnij
Tweetnij

Apple wymieni taniej baterie iPhone’ów po gwarancji. iOS ma lepiej informować o stanie akumulatora

Apple zareagowało w sprawie celowego zwalniania iPhone’ów. Gigant z Cupertino postanowił wprowadzić tańszą wymianę baterii po gwarancji, co pozwoli przywrócić normalną pracę smartfonom. Ponadto planowana jest aktualizacja oprogramowania, która lepiej poinformuje o stanie akumulatora. Taka funkcja powinna pojawić się w iOS 11.2.5.

Apple zareagowało w sprawie celowego zwalniania iPhone’ów. Gigant z Cupertino postanowił wprowadzić tańszą wymianę baterii po gwarancji, co pozwoli przywrócić normalną pracę smartfonom. Ponadto planowana jest aktualizacja oprogramowania, która lepiej poinformuje o stanie akumulatora. Taka funkcja powinna pojawić się w iOS 11.2.5.

Apple iPhone 8 Plus bateria

Apple wcześniej w tym miesiącu przyznało się, że celowo zwalnia działanie własnych smartfonów. W ten sposób chce im zapewnić optymalną pracę, gdy te mają stare akumulatory. Wraz z aktualizacją iOS 11.2 taka „funkcja” została wprowadzona także do zeszłorocznych iPhone’ów 7. Niestety, to spowodowało lawinę pozwów. W niektórych przypadkach roszczenia są absurdalnie duże. Dlatego firma z Cupertino zareagowała i wczoraj wieczorem opublikowała stosowny komunikat.

Apple opublikowało nowy artykuł poświęcony bateriom, gdzie omawia, co dokładnie się dzieje, gdy akumulator telefonu jest stary. Telefony zaczęły być zwalniane już wraz z aktualizacją iOS 10.2.1 i dotyczyło to modeli iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus oraz SE. Gigant z Cupertino dodaje, że wymiana akumulatora na nowy przywraca działanie smartfona do normalności. Dlatego zdecydowano się na tańszą wymianę baterii.

Apple wymieni baterie w iPhone’ach za mniejsze pieniądze

Apple informuje, że od przyszłego roku zamierza wymieniać baterie iPhone’ów za znacznie mniejsze pieniądze. Dotyczy to usługi pogwarancyjnej. Obecnie jest to wydatek na poziomie 79 dolarów, a w Polsce wiąże się to z kwotą 385 złotych. Po Nowym Roku będzie można udać się do serwisu, gdzie wymiana zostanie dokonana za jedyne 29 dolarów. Kwota w Polsce nie jest znana, ale zapewne będzie to 149 złotych. Program tańszej wymiany rozpocznie się pod koniec stycznia i będzie wprowadzany globalnie do grudnia 2018 roku. Nowa bateria będzie objęta pełnym wsparciem i przywróci normalne działanie smartfona.

Apple planuje także udostępnić na początku 2018 roku nowe uaktualnienie oprogramowania. To wprowadzi czytelne komunikaty związane z aktualnym stanem baterii. System będzie w stanie wyświetlać informacje, gdy zidentyfikuje przestarzałą baterię, którą warto wymienić. Prawdopodobnie nastąpi to wraz z aktualizacją iOS 11.2.5, która obecnie znajduje się w fazie beta testów.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Poniżej obejrzysz możliwości aplikacji Pliki z iOS 11:

źródło: Apple, fot.: iFixit

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij