Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome na Androida z gestem dla szybkiego podglądu historii przeglądania

Google Chrome wciąż jest rozwijane. Jak zauważyli użytkownicy XDA-Developers, przeglądarka w wersji na Androida może niedługo doczekać się również nowej, ciekawej funkcji. Będzie to możliwość szybkiego przejrzenia historii przeglądania z pomocą jednego gestu. Nie wiadomo, kiedy funkcja wejdzie w życie.

Google Chrome ma wiele ukrytych funkcji. Teraz jednak wygląda na to, że gigant z Mountain View przygotowuje się do przeniesienia jednej z nich z wersji desktopowych na urządzenia z systemem Android. Jest nią gest szybkiego dostępu do historii przeglądania.

Wzmianka o zmianach raz pierwszy została dostrzeżona przez XDA-Developers w Chromium Gerrit. Mówi ona o tym, że Chrome na Androida dodawany zostanie nowy gest, który pozwala przeglądać historię przeglądania. Ta aktualizacja pozwoliłaby użytkownikom na sprawdzenie historii poprzez długie naciśnięcie przycisku Wstecz. Wtedy moglibyśmy uzyskać dostęp do wspomnianego menu.

Nie jest jasne, jak będzie owo menu będzie wyglądać. Najprawdopodobniej pojawiłoby się w nim tylko kilka ostatnich odwiedzonych stron, a nie pełna lista historii przeglądania. Obecnie jest to dostępne w standardowym menu ustawień.

Google Chrome ze zmianami, ale nieprędko?

Google Chrome raczej nie otrzyma od razu tej funkcji w stałej wersji. Prawdopodobnie zadebiutuje ona najpierw w Chrome Canary na Androida. Później pewnie pojawi się w wersji standardowej. Przypomnijmy również, że to nie jedyne zmiany, jakie planowane są w przeglądarce w wersji na Androida. Nie tak dawno informowaliśmy, iż może się ona doczekać również modyfikacji wyglądu interfejsu użytkownika. Wprowadzone zostaną przy tym elementy Material Design 2.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na urządzenia z Androidem z marca

Źródło: XDA-Developers

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij