Udostępnij
Tweetnij

EU znosi blokadę regionalną dla serwisów VoD. Netflix czy HBO Go bez blokad

Unia Europejska wprowadziła nowe prawo, w ramach którego blokada regionalna zostaje zniesiona dla serwisów streamingowych. Oznacza to, że każdy, kto wykupił subskrypcję dla takich platform jak Netflix, HBO GO, Showmax czy Player.pl będzie mógł oglądać filmy i seriale na całym terenie Unii i korzystać z polskich wersji językowych serwisów.

Unia Europejska wprowadza kolejne regulacje, które z pewnością spodobają się klientom platform streamingowych. Znacie bowiem to uczucie, kiedy macie wykupioną subskrypcję w serwisie Netflix czy Player.pl, wyjeżdżacie na wakacje i nagle okazuje się, że nie możecie oglądać ulubionego serialu? Teraz się to zmieni.

Wspomniane problemy były powodem blokady regionalnej. W ten sposób użytkownicy różnych krajów w Unii korzystanie albo z samego serwisu (jak w przypadku Player.pl) czy jego polskiej wersji (jak chociażby jest to z platformami Netflix czy HBO GO). Unia Europejska wprowadziła właśnie w życie nowe prawo, w ramach którego blokada regionalna zostaje zniesiona.

Unia Europejska znosi blokadę regionalną nie tylko dla serwisów jak Netflix czy HBO Go

Jak podaje Mariya Gabriel udający się do państw członkowskich będą mieli nieograniczony dostęp do wszystkich filmów, seriali w ramach serwisów streamingowych. Ale nie tylko. Oferta tyczy się także transmisji sportowych, serwisów zajmujących się streamingiem muzyki muzyki, gier czy udostępniających e-booki. Nowe przepisy już weszły w życie. Jeśli jesteście zatem za granicą, możecie obejrzeć sobie nowe filmy na Netfliksie czy HBO Go. Nowe prawo nie dotyczy jednak serwisów darmowych. Prawo głosi również, że nie będzie można zażądać pieniędzy za wersję premium by odblokować taką możliwość.

Unia Europejska postanowiła w ten sposób walczyć z piractwem. Chodzi o to, że podróżujący do innych krajów często czują się oszukani tym, że zapłacili za usługę i nie mogą z niej skorzystać. Wtedy sięgają właśnie po nielegalne środki.

Zobacz również – Najlepsze aplikacje na iOS – marzec 2018

Źródło: Engadget

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij