Udostępnij
Tweetnij

10 najlepszych aplikacji miesiąca na Androida [sierpień 2016]

Okres wakacyjny dobiegł właśnie końca, a co za tym idzie — rozpoczął się nowy rok szkolny, a dla studentów ostatni miesiąc wakacji. Z tej okazji postanowiliśmy przedstawić wam kilka ciekawych aplikacji, które w sierpniu zasłużyły na to, aby je wyróżnić wśród setek pozycji, które zostały opublikowane w sklepie Google Play. Zaczynajmy!

Okres wakacyjny dobiegł właśnie końca, a co za tym idzie — rozpoczął się nowy rok szkolny, a dla studentów ostatni miesiąc wakacji. Z tej okazji postanowiliśmy przedstawić  wam kilka ciekawych aplikacji, które w sierpniu zasłużyły na to, aby je wyróżnić wśród setek pozycji, które zostały opublikowane w sklepie Google Play. Zaczynajmy!

1. SlideBox

Przechwytywanie

SlideBox jest narzędziem, którego głównym zadaniem jest pomóc nam w organizowaniu fotografii i różnej maści grafik na naszym urządzeniu. Program pozwala nam na segregowanie naszych zdjęć przy pomocy folderów oraz umożliwia nam m.in. porównywanie do siebie podobnych plików graficznych w celu odnalezienia duplikatów. Program posiada bardzo przejrzysty interfejs użytkownika oraz pozwala nam na usuwanie zdjęć bardzo intuicyjnym gestem pociągnięciem fotografii do góry ekranu naszego urządzenia. SlideBox dostępny jest za darmo w sklepie Google Play i zdecydowanie wam go polecamy.

playstore1

2. Prisma

Przechwytywanie1

Prisma najprawdopodobniej nikomu nie musimy przedstawiać. Ta niesamowicie popularna aplikacja stworzona przez zdolnych rosyjskich programistów pozwala nanosić na nasze zdjęcia filtry bazujące na wzorcach prawdziwych dzieł sztuki oraz malarzy z całego świata, co pozwala nam na tworzenie naprawdę niesamowitych obrazów. Za sprawą ostatniej aktualizacji aplikacja ta pozwala na przeprowadzanie zmian z wyłączeniem aspektu wysyłania grafik na serwery twórców programu, zrzucając zadanie konwersji pliku graficznego na podzespoły naszego urządzenia. Dla osób ceniących sobie prywatność będzie to dobra wiadomość, a dodatkową zaletą jest cena tej pozycji, a raczej jej brak.

playstore1

3. Flytube

Przechwytywanie2

Gdy zapytamy dowolnego użytkownika telefonu z Androidem o największą wadę aplikacji YouTube w jego systemie, najprawdopodobniej usłyszymy od niego o braku możliwości odtwarzania filmów po zminimalizowaniu samego programu, przenosząc tym samym odtwarzacz do małego „fruwającego” okienka. Aplikacja FlyTube stara się wykorzystać braki oficjalnej aplikacji Google, dając swoim użytkownikom możliwość oglądania swoich ulubionych filmów podczas korzystania z innych aplikacji, takich jak np. komunikatory czy sieci społecznościowe.

playstore1

4. Isotope

1

Isotope jest bardzo przydatnym narzędziem dla uczniów oraz miłośników ścisłych przedmiotów. Aplikacja ta w niesamowicie przejrzysty sposób ukazuje pierwiastki znajdujące się na tablicy Mendelejewa. W programie poza najważniejszymi informacjami odnajdziemy takie detale, jak m.in. wygląd przedstawicieli pierwiastków w naturze, co pozwoli łatwiej przyswajać informacje osobom, które mają trudności z nauki chemii. Aplikacja wspiera zarówno smartfony, jak i tablety i jest naprawdę warta uwagi.

playstore1

5. All in One ToolBox

2

W czasach, kiedy telefony służyły tylko i wyłącznie do dzwonienia oraz pisania wiadomości tekstowych, rynek szybko zaczęły zdobywać urządzenia oferujące dodatkowe funkcje, takie jak latarka, kalkulator, budzik i wiele temu podobnych narzędzi. W erze smartfonów wiele z wymienionych wyżej rozwiązań są podzielone na oddzielne aplikacje. All in One ToolBox jest programem, który umieszcza w jednym miejscu wszystkie warte uwagi narzędzia, których do tej pory użytkownicy musieli szukać w czeluściach używanego przez nich systemu operacyjnego. Program poza możliwością skracania użytkownikowi drogi do poszczególnych opcji pozwala również na robienie porządków w samym Androidzie.

playstore1

6. Better — Life Hacks & Tips

3

Better — Life Hacks & Tips jest agregatorem wielu przydatnych „życiowych tricków” pozwalających zaoszczędzić pieniądze i czas. Aplikacja pozwala na przeglądanie oraz publikowanie nowych sztuczek z różnych, wyszczególnionych przez twórców aplikacji kategorii. Ciekawą rzeczą są aspekty społecznościowe umieszczone w programie. Za sprawą polubień porad jesteśmy w stanie zdecydować, który twórca będzie znajdował się wyżej w liście najbardziej efektywnych użytkowników aplikacji.

playstore1

7. Circle Sidebar

4

Jedną z ciekawszych funkcji Samsunga Galaxy S7 w wersji Edge są jego dodatkowe możliwości, które to aktywujemy za sprawą ruchu palcem od krawędzi ekranu do jego środka. Pozostali użytkownicy smartfonów nieposiadający zakrzywionego ekranu muszą obejść się smakiem, jednak dzięki projektom jak ten, niektóre z unikatowych dla Edge funkcji trafiają również do „zwykłej siódemki”. Domyślnym działaniem aplikacji jest udostępnienie możliwości szybkiego uruchamiania naszych ulubionych aplikacji z dowolnego miejsca w systemie. Listę możemy dowolnie modyfikować, zaczynając od samego rozmieszczenia ikon, kończąc na ich rozmiarze.

playstore1

8. Pixel Filter

5

Pixel Filter jest pozycją obowiązkową dla ludzi, którzy szukają coraz to nowszych metod na oszczędzanie baterii w swoich urządzeniach. Aplikacja ta po aktywowaniu przyciemnia ekran oraz pozwala na wyłączanie wybranych pikseli ekranu, tym samym ograniczając zużycie baterii. Ekrany o dużych rozdzielczościach posiadają ogromną liczbę pikseli. Te — jakby nie patrzeć, zużywają baterię w zastraszającym tempie. Dzięki tej pozycji jesteśmy w stanie ograniczyć ten proces dzięki wyłączeniu niektórych z nich, co naturalnie wpływa negatywnie na jakość wyświetlanego obrazu, jednak znacznie wydłuża czas pracy podczas jednego cyklu ładowania.

playstore1

9. Opera Free VPN

6

„Darmowy VPN Opera bez limitów” jest pozycją skierowaną do osób, które cenią sobie prywatność swoich danych. Dzięki tej aplikacji nie dość, że ograniczymy ilość wyświetlanych reklam, to jeszcze pozwala na zmianę wykrywanej w naszym urządzeniu lokalizacji. Korzystanie z VPN ma wiele zalet, a jedną z nich jest dostęp do aplikacji i usług dostępnych tylko w wybranym przez nas kraju. Naturalnie takie rozwiązania są zwykle niezwykle kosztowne, jednak Opera wychodzi naprzeciw tej zasadzie i udostępnia swoje rozwiązanie za darmo.

playstore1

10. Google Duo

Przechwytywanie

Google Duo jest nowym komunikatorem od Google, który w założeniu jest bezpośrednią konkurencją do rozwiązania z ekosystemu Apple – Facetime. Komunikator ten skupia się na wideo-rozmowach, zastępując tym samym Hangouts w rozwiązaniach typowo konsumenckich. Aplikacja ma bardzo prosty interfejs, cechuje się bardzo dobrą jakością rozmowy przy korzystaniu z sieci Wi-Fi oraz komórkowej, a dodatkowo kusi faktem multi-platformowości – w końcu odnajdziemy ją również na iUrządzeniach.

playstore1

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij