Udostępnij
Tweetnij

Apple przeprowadzi czystki w App Store. W końcu!

Apple poinformowało deweloperów aplikacji o planowanych porządkach, które dotyczą aplikacji z App Store. Stare i nierozwijane aplikacje zostaną usunięte.

Apple poinformowało deweloperów aplikacji o planowanych porządkach, które dotyczą aplikacji z App Store. Stare i nierozwijane aplikacje zostaną usunięte.

App Store

Apple informuje deweloperów aplikacji o czystkach, które wkrótce zostaną przeprowadzone w sklepie App Store. Począwszy od 7 września rozpocznie się proces weryfikacji aplikacji. Stare i nierozwijane programy czy gry, które bywają wadliwe, będą usuwane ze sklepu.

Apple twierdzi, że odbędzie się to z korzyścią dla wszystkich. Stare aplikacje często mają negatywne opinie i użytkownicy tylko się na nie skarżą, a firma z Cupertino chce zapewnić użytkownikom urządzeń iPhone’ów i iPadów z systemem iOS dostęp do jak najlepszej zawartości. Usunięcie wadliwych aplikacji sprawi, że stopień zadowolenia powinien być większy.

W App Store jest obecnie już 2 miliony aplikacji i gier, a przez sklep przetoczyło się już ponad 3,2 mln programów. Nie wiadomo, ile z nich wyleci ze sklepu, ale z pewnością wiele. Aplikacje, które obecnie od razu się zamykają przy próbie uruchomienia będą usuwane od ręki. Natomiast inne nieprawidłowości będą zgłaszane do deweloperów i ci będą mieli 30 dni na wprowadzenie poprawek. Jeśli tego nie zrobią, to aplikacja zostanie po miesiącu usunięta. Więcej informacji można znaleźć w FAQ w linku źródłowym.

Na poniższym filmie obejrzysz przegląd nowości w aplikacjach Mapy i Muzyka z iOS 10:

źródło: Apple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij