Udostępnij
Tweetnij

Google Pixel XL i Pixel, Chromecast 4K i Google Home już 4 października

Jak dobrze wiemy, firma z Mountain View w tym roku rozstaje się z nazwą Nexus. Dwa nowe smartfony mają trafić do sprzedaży jako Google Pixel XL i Pixel.

Jak dobrze wiemy, firma z Mountain View w tym roku rozstaje się z nazwą Nexus. Dwa nowe smartfony mają trafić do sprzedaży pod nazwami Google Pixel XL i Pixel. Na tym nie koniec, bo w trakcie konferencji, która planowana jest na 4 października, spodziewamy się także Google Home, Chromecast 4K oraz urządzenia dla platformy Daydream VR, które może trafić na rynek pod nazwą Daydream View.

Nexus Google Pixel XL

Serwis Android Police przez ostatnie miesiące dostarczył nam sporo informacji o dwóch nowych smartfonach Google’a, które ukrywają się pod nazwami kodowymi Sailfish i Marlin. Już wcześniej w tym tygodniu pojawiły się plotki, że nie będą to jednak Nexusy. Teraz prawdopodobnie poznaliśmy ich prawdziwe nazwy.

Z informacji przekazanych przez źródło wynika, że mniejszy Sailfish to Google Pixel, a większy Marlin to Google Pixel XL. Informacje pochodzą z dwóch niezależnych źródeł i dlatego można je traktować jako dosyć pewne. Tak więc wiele wskazuje na to, że w tym roku rzeczywiście nastąpi definitywny koniec serii Nexus, która debiutowała ponad sześć lat temu.

Podobno konferencja, w trakcie której zostaną pokazane nowe Nexusy… wróć, Pixele ma odbyć się 4 października (wtorek). Nowe smartfony to nie wszystko, bo firma z Mountain View planuje znacznie więcej!

W trakcie konferencji powinniśmy poznać cenę i datę premiery Google Home – urządzenia z Google Assistant, które zaprezentowano już w trakcie majowej konferencji Google I/O 2016. Następnie mamy nowego Chromecasta, który ma pozwolić na strumieniowanie wideo w jakości 4K. Chromecast 4K trafi na rynek prawdopodobnie pod nazwą Chromecast Ultra (nawiązanie do 4K UHD) lub Chromecast Plus. Co ciekawe, to urządzenie miało zostać pokazane już w zeszłym roku, ale z nieznanych powodów jego premierę opóźniono.

Kolejną nowością ma być urządzenie dla platformy Daydream VR, którą też zapowiedziano w trakcie konferencji Google I/O 2016. Gadżet prawdopodobnie zadebiutuje pod nazwą Daydream View, ale nie ma co do tego pewności. Więcej informacji na razie nie jest jeszcze znanych, ale zapewne to kwestia najbliższych dni, aż poznamy kolejne szczegóły.

Przy okazji dowiadujemy się, że Google uśmierca Project Ara. Reuters raportuje, powołując się na dwa źródła, że firma z Mountain View wstrzymała prace nad modularnym smartfonem. Jest to o tyle ciekawe, że w maju poznaliśmy już przybliżoną datę premiery Project Ara. Modularny telefon miał być dostępny dla deweloperów już jesienią, a sklepowy debiut zaplanowano na początek 2017 roku. Skąd więc zmiana planów? Tego nie wiadomo, ale możliwe, że Google będzie chciało podzielić się technologiami z innymi producentami i być może modularny telefon kiedyś trafi na rynek. Niekoniecznie pod marką Google.

źródło: androidpolice (2), reuters, fot.: pixabay

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij