Udostępnij
Tweetnij

Windows 11 22H2 otrzyma nowe widżety i adaptacyjne karty

Windows 11 22H2 to duża aktualizacja okienek, która jest w drodze. Microsoft wprowadzi wraz z nią nowe widżety, które będą dostarczane przez twórców trzecich. Następnie mamy nowość o nazwie adaptacyjne karty. Uaktualnienie do Windows 22H2 powstaje pod nazwą Sun Valley 2 i ma zostać udostępnione w drugiej połowie 2022 r.

Windows 11 22H2 to pierwsza aktualizacja funkcyjna dla nowych okienek, którą Microsoft przygotowuje pod nazwą kodową Sun Valley 2. Jej publiczna premiera planowana jest na drugą połowę 2022 r. i wniesie ona wiele nowości oraz udoskonaleń. Wśród nich będą nowe widżety i adaptacyjne karty.

aktualizacja Windows 11 22H2 adaptacyjne karty nowe widżety
aktualizacja Windows 11 22H2 adaptacyjne karty nowe widżety

Microsoft uchylił rąbka tajemnicy we własnej dokumentacji. Windows 11 w końcu obsłuży widżety dostarczane przez deweloperów trzecich. Ci będą mogli je projektować dla nowych okienek i w ten sposób zwiększać ich możliwości, co z pewnością cieszy. Będzie je można m.in. dodawać z poziomu sklepu oraz specjalnej tablicy z tego typu elementami. Natomiast adaptacyjne karty mają pomóc w tworzeniu takich dodatków dla nowych okienek.

aktualizacja Windows 11 22H2 adaptacyjne karty nowe widżety

Aktualizacja Windows 11 22H2 za kilka miesięcy

Microsoft zapewne zapowie nowe widżety w niedługim czasie. Następnie da deweloperom czas na ich przygotowanie. Premiera aktualizacji Windows 11 22H2 planowana jest dopiero na drugą połowę lata tego roku. Tak więc jest jeszcze sporo czasu.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij