Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 1909 najpewniej już jutro (aktualizacja: już jest!)

Windows 10 1909 to kolejna duża aktualizacja dla okienek, której premiera powinna odbyć się jutro. Wtedy uaktualnienie November 2019 Update powinno pojawić się w usłudze Windows Update, skąd będzie je można pobrać. Jednak aktualizacji 1909 od razu lepiej nie instalować. Historia pokazuje, że bywało różnie.

Aktualizacja: Windows 10 1909 jest już ogólnodostępny. Microsoft poinformował, że użytkownicy okienek mogą pobierać nowy system poprzez Windows Update. W tym celu trzeba ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji.  Pamiętajmy, że dystrybucja będzie odbywać się etapami i nie u wszystkich użytkowników nowe oprogramowanie pojawi się od razu. Zawsze istnieje możliwość ręcznej instalacji z tej strony.

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

Windows 10 1909 prawdopodobnie zadebiutuje już jutro, kiedy to wypadnie kolejny Patch Tuesday. Co prawda, Microsoft tego nie potwierdził, ale informacje o planowanej premierze pochodzą od sprawdzonego w przeszłości źródła. Zobaczmy więc, co już teraz warto wiedzieć o aktualizacji November 2019 Update. Wiemy też, jak ją będzie można zainstalować.

Windows 10 1909 to duża aktualizacja systemowa, ale nie wprowadzi aż tylu nowości widocznych gołym okiem, co poprzednie duże uaktualnienia. Microsoft postanowił tym razem skupić się na udoskonaleniach dotychczasowych funkcji. Ponadto zostanie podniesiona wydajność i zwiększy się niezawodność systemu. Przynajmniej to jest obiecywane i pozostaje wierzyć, że rzeczywiście udało się tego dokonać.

premiera Windows 10 1909 November 2019 Update nowe sterowniki Intel skąd pobrać jak zainstalować

Z instalacją aktualizacji Windows 10 1909 nie ma co się spieszyć

Choć Windows 10 1909 będzie już można pewnie pobierać od jutra, tak nie ma co się z tym spieszyć. Historia pokazuje, że duże uaktualnienia dla „dziesiątki” choć były testowane przez wiele osób, tak potrafiły być wydawane z poważnymi błędami. Nie szukając daleko mamy przykład z wersją 1809. Dlatego nie ma co się spieszyć. Lepiej przeczekać te kilka dni i upewnić się, że w oprogramowaniu nie ma dużych błędów.

Jeśli już będziecie gotowi na zainstalowanie nowej wersji, to będziecie mogli ją pobrać z usługi Windows Update. Dostępność nowej wersji trzeba jednak będzie sprawdzić ręcznie. Korzystając z przycisku Sprawdź aktualizacje. Oczywiście, aktualizacja powinna pojawić się także na stronie Microsoftu.

Pamiętajcie również, aby uaktualnić sterowniki do wersji zapewniających zgodność z Windows 10 1909. Jakiś czas temu udostępnił je Intel i na pewno zrobili to także inni producenci sprzętu. Zgodne drivery są bardzo ważne, bo to właśnie sterowniki są często przyczyną problemów z okienkami. Dlatego warto pamiętać o ich aktualnych wydaniach.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: opracowanie własne

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij