Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 dostanie szybkie wyszukiwanie

Windows 10 1909 to aktualizacja, której spodziewamy się w przyszłym tygodniu. Tymczasem Microsoft rozpoczął testy nowej funkcji. To szybkie wyszukiwanie, które pojawia się w oknie domowym wyszukiwarki. Obecnie nowość testują Insiderzy. To funkcja, która pojawi się także w starszych wersjach Windows 10, począwszy od edycji 1809.

Windows 10 1909, czyli November 2019 Update to duża aktualizacja okienek, której spodziewamy się w przyszłym tygodniu. Wtedy powinno rozpocząć się jej wdrażanie poprzez Windows Update. Teraz Microsoft ogłosił, że rozpoczyna z członkami program Insider testy nowej funkcji. Jest nią szybkie wyszukiwanie.

To nowość, którą Microsoft włącza po stronie własnych serwerów. Szybkie wyszukiwanie sprawi, że pojawią się cztery nowe skróty w głównym oknie wyszukiwarki. Dokładnie w dolnej części, co widać na załączonych zrzutach ekranowych. Są to Pogoda, Najważniejsze aktualności, Dziś w historii oraz Nowe filmy. Skróty te mają dać szybki dostęp do informacji na te konkretne tematy.

windows 10 1909 kiedy premiera szybkie wyszukiwanie windows 10 1909 kiedy premiera szybkie wyszukiwanie

Microsoft na razie prowadzi program pilotażowy. Nie jest to jednak nowość, która pojawi się dopiero wraz z aktualizacją 20H1. Zostanie wprowadzona także do starszych wersji Windows 10. Począwszy od edycji 1809. Początkowo zostanie oddana w ręce użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, a potem będzie wprowadzana na inne rynki.

Windows 10 1909 z premierą 12 listopada

Microsoft nie potwierdził dokładnego dnia premiery Windows 10 1909. Wiemy jednak, że debiut ma odbyć się w najbliższy Patch Tuesday, czyli już 12 listopada. Wtedy w godzinach popołudniowych nowe uaktualnienie powinno zacząć pojawiać się na komputerach z „dziesiątką”. Rollout jednak zapewne będzie przebiegać etapami.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij