Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 May 2019 Update wprowadzi mniej bloatware

Windows 10 May 2019 Update zostanie pozbawiony części bloatware, którym Microsoft raczył nas od lat. Czysta instalacja nowe edycji okienek skutkuje brakiem Candy Crush Saga. Mało tego, bo Windows 10 May 2019 Update ma pozwolić użytkownikom na usunięcie większej ilości wbudowanych aplikacji. To dobry krok do przodu.

Windows 10 May 2019 Update zostanie udostępniony w przyszłym miesiącu. Microsoft prawdopodobnie w końcu pozbawi nas części bloatware, który jest dostarczany z okienkami. Jeden z użytkowników Twittera zauważył, że czysta instalacja wersji z numerkiem 1903 nie zawiera Candy Crush Saga. Czyżby gigant z Redmond w końcu zdecydował się na taki ruch naprzód? To bardzo prawdopodobne.

Co prawda, Microsoft pozwalał na usunięcie gry Candy Crush Saga, ale jej automatyczne instalowanie w Windows 10 z pewnością nie było miłe odbierane. Wygląda na to, że wraz z aktualizacją May 2019 Update to w końcu odejdzie w niepamięć. Choć w rzeczywistości przekonamy się o tym dopiero, gdy zostanie wydana finalna wersja majowego uaktualnienia. Publicznie ta wersja okienek ma być dostępna w przyszłym miesiącu. Obecnie znajduje się w kanale Release Preview z programu niejawnego testu okienek.

Windows 10 May 2019 Update 1903 kiedy premiera bloatware Candy Crush Saga
fot.: Tero Alhonen

 

Windows 10 May 2019 Update pozwoli także usunąć wiele wbudowanych aplikacji

Microsoft już jakiś czas temu potwierdził, że Windows 10 May 2019 Update pozwoli na usunięcie większej ilości wbudowanych aplikacji. Po prostu, niechciane programy będzie można usunąć, co w przypadku wielu aplikacji do tej pory było niemożliwe. To zmiana na duży plus. Teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać na premierę. Niedawno Intel udostępnił zgodne z tą wersją sterowniki.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij