Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 October 2018 Update ciągle z problemami. Microsoft ujawnia błędy

Windows 10 October 2018 Update został poprawiony i jest już dostępny. Niestety, ciągle nie jest pozbawiony wszystkich wad. Microsoft poinformował o trzech znanych błędach, które ciągle w Windows 10 October 2018 Update występują. Dotyczy to nie tylko klienckiej wersji systemu, ale także edycji serwerowej dla firm.

Windows 10 October 2018 Update to duża aktualizacja dla okienek, która była dla Microsoftu solą w oku. Udostępniono ją na początku października, ale niedługo po tym system wycofano. Głównie ze względu na błąd, który objawiał się znikaniem plików użytkowników. W tym tygodniu system udostępniono ponownie, ale ten ciągle nie jest pozbawiony wad.

Microsoft opublikował artykuł bazy wiedzy, gdzie omawia trzy problemy ciągle istniejące w Windows 10 October 2018 Update. Dotyczą one klienckich wersji oprogramowania, jak i serwerowych. Zobaczmy co to za błędy i czego można się spodziewać. Informacje na ten temat znajdziecie poniżej.

Windows 10 1809 Redstone 5 kiedy premiera Windows 10 October 2018 Update RTM jak zainstalować

Windows 10 October 2018 Update powoduje ciągle następujące problemy

Windows 10 October 2018 Update nadal nie rozwiązuje problemu z mapowanymi dyskami sieciowymi. Ten objawia się błędami w trakcie ponownego łączenia z nimi. Istnieje pewne rozwiązanie, które przedstawiono w tym artykule. Jest ono tymczasowe. Ostateczna poprawka powinna być gotowa w 2019 roku.

Kolejnym problemem jest brak zgodności z pakietami OfficeScan i Worry-Free Business Security firmy Trend Micro. Dlatego Microsoft zablokował dostępność aktualizacji Windows 10 1809 na komputerach z tym oprogramowaniem. Do momentu, aż producent nie dostarczy odpowiednich uaktualnień. Zablokowano też instalację na maszynach z układami GPU Radeon HD2000 oraz HD4000. Sprawa jest badana i Microsoft obecnie szuka rozwiązania.

Przeczytaj także: Najlepsze aplikacje na Androida z października

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij