Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 October 2018 Update: jak sprawdzić, czy straciło się dane?

Windows 10 October 2018 Update to aktualizacja, która okazała się być pechowa. Część użytkowników po jej instalacji straciło prywatne dane. Microsoft wycofał uaktualnienie. Jeśli zastanawiacie się nad tym, jak sprawdzić, czy Windows 10 October 2018 Update usunął wam dane, to jest na to sposób. Pliki powinno dać się odzyskać.

Windows 10 October 2018 Update miał premierę na początku tygodnia. Niestety, niedługo po tym zaczęły pojawiać się pierwsze problemy. Z czasem okazało się, że część użytkowników po instalacji Redstone 5 utraciło prywatne dane. Dlatego Microsoft postanowił wycofać aktualizację. Nie można jej już pobierać w żaden z możliwych sposobów.

Pewnie jednak zastanawiacie się nad tym, czy na waszych komputerach po instalacji Windows 10 October 2018 Update również zniknęły jakieś dane? Głos w tej sprawie zabrała Dona Sarkar, szefowa niejawnego programu testów okienek. W dwóch tweetach przekazała, co należy zrobić. W prosty sposób sprawdzicie, czy problem znikających plików dotyczy też was.

Windows 10 October 2018 Update: jak sprawdzić, czy straciło się dane?

Tak sprawdzisz, czy Windows 10 October 2018 Update usunął twoje dane

Chcąc przekonać się o tym, czy Windows 10 October 2018 Update skasował jakieś dane na waszym komputerze, musicie tylko udać się do katalogu Dokumenty. Jeśli tam znajdują się pliki, to te nie zostały naruszone. Tak twierdzi Sarkar. Co jednak, jeśli plików nie ma? Wtedy pozostaje kontakt z pomocą techniczną.

Sarkar twierdzi, że użytkownicy poszkodowani przez aktualizację Windows 10 October 2018 Update powinni skontaktować się z pomocą techniczną. Microsoft dysponuje narzędziami, które powinny być pomocne w odzyskaniu danych. Szczegółowe informacje będziecie mogli uzyskać na tej stronie.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z września

źródło (2)

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij