Udostępnij
Tweetnij

Apple A14 to też potężny GPU. iPhone 12 będzie naprawdę wydajny

Apple A14 to SoC, który trafi do modeli iPhone 12. Jest on bardzo wydajny i dotyczy to też GPU. W teście metal Apple A14 wykazuje aż o 70 proc. większą moc.

Apple A14 to potężny procesor w 5 nm litografii. Trafił on już do iPada Air 4. generacji i wiemy, że znajdzie się także w telefonach iPhone 12 i iPhone 12 Pro będących w ogniu przecieków. Ostatnio wspominaliśmy wam o dużej wydajności rdzeni CPU. Okazuje się, że układ GPU również będzie potężny. Dowodzi nam to baza benchmarku Geekbench.

Apple A14 dla GPU uzyskał w teście Metal 12571 punktów. To naprawdę dużo i dzięki temu dowiadujemy się, że iPhone 12 będzie znacznie lepszy pod kątem osiągów dla obliczeń graficznych od poprzednika. SoC A13 w tym samym teście zdobywa około 7300 punktów. Natomiast taki A12Z z najnowszego iPada Pro mniej niż 12 tysięcy punktów.

Apple A14 GPU iPhone 12 benchmarki

GPU z Apple A14 dla modeli iPhone 12 wydajniejszy aż o 70 procent

Baza testu ujawnia nam, że iPhone 12 otrzyma SoC Apple A14, którego GPU jest aż o 70 proc. wydajniejszy w porównaniu do układu umieszczonego w zeszłorocznych telefonach z iOS. Tak więc zaoferuje on naprawdę duże możliwości. Nie dziwi więc też fakt, że firma przechodzi na własną architekturę w komputerach Mac. Premiery nowych smartfonów spodziewamy się później w tym miesiącu.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki do komunikatora Messenger

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij