Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze aplikacje na Androida [czerwiec 2018]

Najlepsze aplikacje na Androida to już stały punkt naszego serwisu. W tym miesiącu ponownie wybraliśmy dla was najlepsze aplikacje na urządzenia z systemem Android, które trafiły do Sklepu Play w ciągu ostatnich kilku tygodni. Na liście są m.in. XGet, Be My Eyes czy IseeYou. Oczywiście, na tym nie koniec.

Czerwiec, jeden z najcieplejszych miesięcy lata 2018 roku dobiegł końca. Z tej okazji postanowiliśmy wybrca dla Was najlepsze aplikacje dla urządzeń z systemem Android opublikowane lub znacznie aktualizowane w sklepie Play. Wśród nich znajdziemy takie aplikacje, jak XGet, Be My Eyes czy IseeYou.

SpotOn

Spoton najlepsze aplikacje Android czerwiec 2018

SpotOn to budzik dla urządzeń z systemem Android. Służy on do ustawienia oraz aktywowania alarmu o wybranej przez użytkownika godzinie. Alternatywne aplikacje tego typu oferują różne dodatkowe funkcjonalności i nie inaczej jest w przypadku SpotOn. Program ten posiada wbudowany odtwarzacz utworów z portalu YouTube, co przekłada się na odtwarzanie wybranej przez użytkownika muzyki lub filmów. SpotOn obsługuje wcześniej przygotowane playlisty, dzięki czemu utworzenie kolejki dźwięków jest proste nawet dla mniej zaawansowanych użytkowników.

AirMirror

AirMirror najlepsze aplikacje Android czerwiec 2018

AirMirror to program do strumieniowania obrazu. Służy on do łączenia ze sobą dwóch urządzeń z Android wyposażonych w tę aplikację, pozwalając jednemu z nich na sterowanie drugim. Do swojego pełnoprawnego działania AirMirror wymaga zarejestrowania nowego konta użytkownika, a także posiadania darmowego programu o nazwie AirDroid. Program wykorzystuje w stu procentach potencjał strumieniowania treści, dostarczając użytkownikowi możliwość sterowania innymi smartfonami i tabletami bez ich fizycznego posiadania.

Screen TimeOut

Screen timeout najlepsze aplikacje Android czerwiec 2018

Screen TimeOut to program służący do ręcznego sterowania pracą wyświetlacza smartfonów oraz tabletów z systemem Android. Aplikacje tego typu dają możliwość ręcznego zdefiniowania czasu dla wybranych aplikacji, który musi minąć do wygaszenia się wyświetlacza. Jest to przydatne narzędzie dla użytkowników, którzy wykorzystują swoje urządzenia do pracy zdalnej. Pomaga to pozbyć się problemu automatycznie wyłączającego się ekranu tabletu lub smartfona w trakcie korzystania ze specjalistycznego oprogramowania, które podczas normalnego użytkowania będzie wygaszać się wraz z wytycznymi płynącego z ustawień blokady ekrany.

Emial (Edison Mail)

email najlepsze aplikacje Android czerwiec 2018

Email to program do obsługi poczty elektronicznej dedykowany platformie Android. Obsługuje wszystkie najpopularniejsze usługi pocztowe, w tym Outlook oraz Gmail, dając użytkownikowi dostęp do możliwości używania kilku kont jednocześnie. Email, jak i inne aplikacje pocztowe skupiające się na minimalizmie, dostarcza prosty i w pełni funkcjonalny graficzny interfejs użytkownika wraz z dużym potencjałem konfiguracyjnym. Email wykorzystuje sztuczną inteligencję do zaawansowanego grupowania wątków, a także wydobywania informacji z korespondencji, które następnie przenieść można do np. kalendarza.

Scrittor

scirattor najlepsze aplikacje Android czerwiec 2018

Scrittor to cyfrowy notatnik dla systemu Android. Skupia się on na prostocie interfejsu użytkownika, który oferuje użytkownikowi spójność kolorystyczną, a także możliwość tagowania treści. Aplikacja wyposażona została w mechanizm wyróżniania treści, co znacznie przyśpiesza pracę podczas korzystania z wielu notatek jednocześnie. Dużym atutem aplikacji Scrittor jest możliwość zabezpieczenia dostępu do treści w niej zawartych przy pomocy hasła lub odcisku palca. Ciekawym ukłonem w kierunku użytkownika jest możliwość przypięcia interesującej go notatki do panelu powiadomień.

Be My Eyes

Bymyeyes najlepsze aplikacje Android czerwiec 2018

Be My Eyes to program do niesienia pomocy niepełnosprawnym. Służy on do niesienia pomocy niewidomym użytkownikom aplikacji, którzy nie mogąc poradzić sobie w wielu sytuacjach życiowych, robią zdjęcie i zadają pytanie, uzyskując na nie odpowiedź od pozostałej części społeczności niosących im pomoc. Aplikacje dla niewidomych najczęściej skupiają się na technologii OCR, czym odróżnia się od nich Be My Eyes, pozwalając użytkownikom zostać oczami dla niewidomych. Interfejs użytkownika został tu dostosowany do osób korzystających z ułatwień dostępu.

IseeYou

iseeyou najlepsze aplikacje Android czerwiec 2018

IseeYou to aplikacja do poszukiwania osób i rzeczy, które zaginęły. Opiera się na rozbudowanej społeczności użytkowników, którzy pomagając sobie, ułatwiają odnalezienie zaginionych rzeczy, zwierząt, a także członków rodziny. Aplikacja służy do oznaczania w programie rzeczy oraz ludzi, na których ochronie nam zależy, a następnie uruchomieniu alarmu w razie ich zaginięcia. Lokalna społeczność otrzymuje informację o potencjalnej zgubie, pozwalając wspólnymi siłami zlokalizować wcześniej zabezpieczony przez nas obiekt. Aplikacje tego typu najczęściej są produktami komercyjnymi, w czym IseeYou wyróżnia się od konkurencji, będąc pozycją darmową, bez ukrytych mikrotransakcji i reklam.

XGet

Xget najlepsze aplikacje Android czerwiec 2018

XGet to aplikacja do pobierania filmów z sieci społecznościowych na urządzenie z Androidem. Jego głównym założeniem jest dostarczenie użytkownikowi możliwości pobrania plików wideo publikowanych w portalach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram czy Twitter. Po udostępnieniu linku użytkownik zyskuje możliwość automatycznego rozpoczęcia pobierania interesujących go mediów, nie rozbijając się o ograniczenia narzucane przez administratorów wyżej wymienionych witryn. XGet reprezentuje aplikacje do pobierania treści, które nie są przeznaczone do pobierania, oferując tę funkcjonalność za darmo.

Android P Rotation

android p rotation najlepsze aplikacje Android czerwiec 2018

Android P Rotation to proste narzędzie usprawniające funkcjonalność systemu Android. Służy do umożliwiania użytkownikowi na manualne obracanie ekranu w momencie, kiedy automatyczna funkcja jest deaktywowana. Program czerpie inspirację z narzędzia zaimplementowanego w wersjach testowych Androida P, kopiując sposób jego działania. Po uruchomieniu Android P Rotation i przechyleniu urządzenia, w rogu wyświetlacza pojawi się wirtualny przycisk pozwalający na zmianę jego orientacji.

ARulerARuler najlepsze aplikacje Android czerwiec 2018

ARuler to program do mierzenia obiektów 3D. Służy on do tworzenia pomiarów różnej maści przestrzeni, opierając się o narzędzia takie jak miarka, liczenie pola powierzchni oraz objętości przedmiotów. ARruler do swojego funkcjonowania wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR) i podobnie jak inne aplikacje tego typu, nanosi pomiary na rzeczywiste obiekty rejestrowane obiektywem aparatu smartfona lub tabletu z systemem Android. Aplikacja wśród swoich funkcji posiada zarówno narzędzia do odmierzania odległości przy wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości, jak i wyświetlane bezpośrednio na ekranie smartfona lub tabletu – np. linijkę lub kątomierz.

Zobacz także: Najlepsze gry na iOS i Androida z czerwca

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij