Udostępnij
Tweetnij

Masz urządzenie z Androidem? Nie chcesz być śledzony? Wypróbuj przeglądarkę Firefox

Ani to tajemnica ani coś, co powstrzymuje przeciętnego użytkownika platformy Android przed surfowaniem w sieci. To, że część stron internetowych śledzi użytkowników, jest faktem powszechnie znanym. Co jednak, jeśli chcielibyśmy pozostać anonimowi? Z pomocą przychodzi nam Firefox.

Ani to tajemnica ani coś, co powstrzymuje przeciętnego użytkownika platformy Android przed surfowaniem w sieci. To, że część  stron internetowych śledzi użytkowników, jest faktem powszechnie znanym. Co jednak, jeśli chcielibyśmy pozostać anonimowi? Z pomocą przychodzi nam Firefox.

Najnowsza przeglądarka internetowa dla platformy Android, Firefox (póki co w wersji beta) otrzymała od programistów możliwość wyłączenia śledzenia. Jest to szczególnie przydatne w przypadku praktyk stosowanych przez firmy reklamowe. Wystarczy w opcjach przeglądarki wybrać opcję „Tak” przy ustawieniu „Powiedz stronom aby mnie nie śledziły”.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij