Udostępnij
Tweetnij

Chrome Cleanup Tool do lamusa. Google uśmierca narzędzie

Chrome Cleanup Tool to narzędzie Google, które w popularnej przeglądarce internetowej znajduje się od lat. Wkrótce jednak zniknie. Firma poinformowała, że uśmierca ten dodatek i zostanie on po prostu usunięty. Następuje to wraz z wydaniem Chrome 111, który został skierowany do stabilnego kanału przeglądarki.

Chrome Cleanup Tool to narzędzie, które Google wprowadziło do popularnej przeglądarki w 2015 r. Dodatek odpowiada za wykrywanie szkodliwego oprogramowania na urządzeniach z Windows, w tym malware, adware czy niechcianych aplikacji. Tymczasem dowiadujemy się, że funkcja została uśmiercona.

Google ogłosiło na oficjalnym blogu, że pozbywa się Chrome Cleanup Tool z własnej przeglądarki internetowej. Pomimo tego, że narzędzie przyczyniło się do zatrzymania ponad 80 mln szkodliwych programów. Jednak znaczenie tego oprogramowania w ostatnich latach zaczęło maleć. Stąd też decyzja związana z jego uśmierceniem.

Google uśmierca Chrome Cleanup Tool w wersji 111

Google przekazało, że wyłączanie narzędzie Cleanup Tool rozpocznie się wraz z wydaniem przeglądarki Chrome z numerkiem 111. Ta została już skierowana do stabilnego kanału dla Windows, macOS, Linuksa i wersji na inne systemy operacyjne. Oprogramowanie staje się niedostępne, ale przez ostatnie lata wprowadzono do aplikacji inne funkcje, które zwiększają bezpieczeństwo, co warto mieć na uwadze.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla systemu Windows 11

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij