Udostępnij
Tweetnij

Sklep Google Play dostaje przyciski oparte na Material You

Sklep Google Play otrzymuje nowe elementy oparte na języku projektowania Material You. Tym razem są to przyciski, które designem dopasowują się do nowych wytycznych. Zmiany są jednak czysto kosmetyczne. Nie sprawiają, że Sklep Google Play nagle zyskuje nowe funkcjonalności. Zobaczmy, co się zmieniło.

Sklep Google Play został już wcześniej zmodyfikowany pod kątem Material You. To nowy język projektowania, który firma wdraża we własnych aplikacjach na urządzeniach z systemem Android. Teraz pojawiają się nowe przyciski. Wpisują się one w zamierzony design.

Sklep Google Play nowe przyciski Material You

Nowe przyciski, które otrzymał Sklep Google Play, zastępują poprzednie kontrolki, które bazowały jeszcze na języku Materia Design 2. Były one prostokątne z delikatnie zaokrąglonymi narożnikami. Te nowe są bardziej okrągłe i mogą przypominać kształtem pigułki. Widać je na załączonych wyżej zrzutach ekranowych.

Nowe przyciski Material You ma tylko Sklep Google Play na Androida

Warto dodać, że zmiany te pojawiły się tylko w aplikacji Sklepu Google Play na urządzenia z Androidem. W przypadku jego webowej wersji, czyli uruchamianej z poziomu przeglądarki internetowej, takich modyfikacji nie widać. Zabrakło też obsługi jednej z funkcji. Są nią dynamiczne kolory. Dlatego nowe kontrolki nadal w przeważającej ilości pozostają zielone. Modyfikacje pewnie z czasem zostaną wprowadzone także w wydaniu webowym.

Przeczytaj także: Najlepsze triki i funkcje dla systemu Windows 11

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij