Udostępnij
Tweetnij

Aplikacje Google na tablety będą lepsze. Android 13 wprowadzi zmiany na plus

Aplikacje Google na tablety będą jeszcze lepsze. Wraz z systemem Android 13 pojawi się aktualizacja ponad 20 programów, które zapewnią udoskonalone wrażenia na większych ekranach. Widzimy, że Google zaczyna traktować tablety coraz poważniej. Zobaczmy, które aplikacje zostaną zoptymalizowane wraz z Androidem 13.

Android 13 zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nim zostaną wprowadzone udoskonalone aplikacje Google na tablety, które zostaną lepiej zoptymalizowane pod kątem pracy na dużych ekranach. Przy okazji zapowiedziano, że takie zmiany czekają także wybrane oprogramowanie partnerów.

Te aplikacje Google na tablety z Androidem 13 staną się lepsze

Zmiany mają objąć więcej niż 20 aplikacji Google. Pod kątem większych ekranów tabletów zostaną przystosowane m.in. Gmail, Google Chrome, Google Family Link, Google Maps, Google Meet, Wiadomości, Zdjęcia Google, Sklep Play, Tłumacz, Google TV, YouTube oraz YouTube Music. Będą one korzystać z możliwości opartych na wielokolumnowym designie.

Google przy okazji ujawniło w trakcie I/O 2022, że zachęca do tego samego własnych partnerów. Firma przekazała, że własne aplikacje na tablety szykują już Canva, Facebook, TikTok oraz Zoom. Do premiery systemu Android 13 pozostało jeszcze trochę czasu. Tak więc finalnie tych programów może być znacznie więcej, co z pewnością cieszy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla Windows 11

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij