Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 100 beta już jest. Wśród nowości nowa ikonka aplikacji

Google Chrome 100 beta to najnowsze wydanie poglądowe popularnej przeglądarki. Co nowego tu wprowadzono? Wśród nowości jest m.in. nowa ikonka aplikacji. Pojawiają się także zmiany obejmujące menu pobieranych plików. Zobaczmy, co jeszcze znajdziemy w Google Chrome 100 beta i kiedy program zadebiutuje w finalnej wersji.

Google Chrome 100 beta jest już dostępny do testów. Aplikacja została udostępniona w poglądowej wersji niedługo po premierze finalnego wydania z numerkiem 99. Co nowego tu znajdziemy? Tym razem nowości nie brakuje. Rzućmy sobie na nie okiem.

Co nowego w Google Chrome 100 beta

Przeglądarka internetowa Google Chrome 100 beta wprowadza nową ikonkę aplikacji. Jest ona podobna do tej dotychczasowej, ale ma wyraźnie większy okrąg w niebieskim odcieniu znajdujący się wewnątrz i jaskrawsze kolory. Wśród nowości jest także komunikat wyświetlany w trakcie zamykania otwartych kart. Można go aktywować specjalną flagą o nazwie #close-all-tabs-modal-dialog.

aplikcja Google Chrome 100 beta co nowego nowości nowa ikonka
aplikcja Google chrome 100 beta co nowego nowości nowa ikonka

Google Chrome 100 w wersji beta ma także odświeżone menu związane z pobieraniem plików. Widać je na załączonym poniżej zrzucie ekranowym. Przy okazji firma postanowiła pozbyć się przestarzałego trybu Lite, który służył do oszczędzania danych. Obecnie taka funkcja nie jest już potrzebna i dlatego zdecydowano się na jej wycofanie.

aplikcja Google chrome 100 beta co nowego nowości nowa ikonka

Finalna wersja Google Chrome 100 pojawi się dopiero za kilka tygodni. Debiut planowany jest na 29 marca. Na razie aplikację można testować w postaci poglądowych wydań beta. Przy okazji wiemy, że prowadzone są prace nad zapewnieniem prostego wyciszania kart z uruchomionymi mediami. Świadczy o tym flaga o nazwie #enable-tab-audio-muting.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla Windows 11

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij