Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp beta dla Windows dostaje dark mode

WhatsApp beta dla Windows otrzymuje wyczekiwaną funkcję. Komunikator w końcu doczekał się wsparcia dla dark mode. Meta w poglądowej wersji aplikacji dodała ciemny motyw, który z czasem pojawi się w finalnym wydaniu oprogramowania. Na razie można go przetestować w WhatsApp beta.

WhatsApp beta dla Windows 10 i 11 to poglądowa wersja komunikatora, którą w nowej wersji udostępniono jesienią 2021 r. Oprogramowanie wprowadziło różne zmiany, ale wśród nich zabrakło obsługi dark mode. Teraz Meta zdecydowała się na dodanie także tej funkcji.

WhatsApp beta dla Windows dzięki dark mode dopasowuje się do trybu ciemnego w okienkach i dzięki temu komunikator stał się przyjaźniejszy w trakcie korzystania po zmroku. Choć oczywiście tryb ten można sobie włączyć o dowolnej porze dnia. Implementacja rozwiązania zdaje się być kompletna, bo obejmuje różne obszary aplikacji, w tym ekran logowania. Wymaga jeszcze dopracowania, bo w pewnych miejscach pojawiają się jasne ramki.

aplikacja WhatsApp beta Windows macOS dark mode jak włączyć tryb ciemny motyw
aplikacja WhatsApp beta Windows macOS dark mode jak włączyć tryb ciemny motyw
aplikacja WhatsApp beta Windows macOS dark mode jak włączyć tryb ciemny motyw

Dark mode na razie w WhatsApp beta

Pamiętajmy, że funkcja na razie znajduje się w becie popularnego komunikatora. Z czasem WhatsApp dostanie ją także w wersji finalnej. Na to jednak będziemy musieli poczekać co najmniej kilka tygodni. Nową edycję poglądową aplikacji można pobrać z poziomu Microsoft Store (link).

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla Spotify

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij