Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google ma najpopularniejszy skrót na Androida

Asystent Google to funkcja, którą zna niemal każdy użytkowników systemu Android. Nie każdy wie, ale w Sklepie Play jest aplikacja, która dodaje skrót w telefonie. Ta pobiła rekord pobrań i stała się najpopularniejszą wśród tego typu oprogramowania. Skrót dla Asystenta Google pobrano ponad miliard razy.

Asystent Google na telefonach z systemem Android może być uruchamiany na kilka sposobów. Jednym z nich jest specjalny skrót, który można dodać poprzez dedykowaną aplikację. Można ją pobrać z poziomu Sklepu Play. Ta właśnie pobiła rekord ściągnięć wśród tego typu oprogramowania.

Aplikacja dodająca w Androidzie skrót dla funkcji Asystent Google została pobrana już ponad miliard razy. Co ciekawe połowa tego wyniku została ustanowiona w ciągu zaledwie 7 miesięcy, gdy w tym czasie licznik uległ podwojeniu. W czerwcu zeszłego roku przekroczono barierę 500 mln pobrań.

Asystent Google w postaci aplikacji to zwykły skrót na Androida

Duża ilość ściągnięć tej aplikacji może wynikać z niewiedzy użytkowników. W rzeczywistości nie jest to dodatkowe oprogramowanie, a ten sam Asystent Google, który dostarczany jest wraz z samym systemem. Apka dodaje po prostu skrót, który pozwala go uruchamiać. Jeśli chcecie go dodać także na własnym urządzeniu, to jest to możliwe pod tym łączem.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i funkcje dla Windows 11

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij