Udostępnij
Tweetnij

Google w końcu ułatwia logowanie się w YouTubie na telewizorach

YouTube na telewizory w końcu dostaje uproszczone logowanie poprzez konta Google. Znika konieczność ręcznego wpisywania poświadczeń z użyciem klawiatury. Teraz jest to możliwe poprzez aplikację platformy. Wymogiem jest jedynie podłączenie telewizora z YouTube oraz telefonu do tej samej sieci Wi-Fi.

YouTube na telewizory pozwala na logowanie się z użyciem konta Google, którego używamy także na innych urządzeniach czy przeglądarce internetowej. Sam proces nie jest jednak wygodny. Przeciwnie, bo wymaga żmudnego wpisywania poświadczeń na klawiaturze. W końcu uległo to zmianie na duży plus.

Od teraz YouTube na telewizory umożliwia wygodne logowanie się kontem Google, które przechowujemy na innym urządzeniu. Na przykład smartfonie. Tam w aplikacji pojawia się monit w przypadku znalezienia Smart TV. Jego dotknięcie pozwoli na łatwe zalogowanie się tym samym loginem oraz hasłem. Możecie to zobaczyć na załączonych poniżej zrzutach ekranowych.

aplikacje YouTube na telewizory logowanie Google

YouTube na telewizory ułatwia logowanie w tej samej sieci

W celu skorzystania z tego udogodnienia trzeba jednak spełnić pewien wymóg. Jest to konieczność podłączenia telewizora oraz smartfona z aplikacją YouTube do tej samej sieci Wi-Fi. Dopiero wtedy będzie to możliwe. Warto dodać, że nie ogranicza się to tylko do telefonów z Androidem. Funkcja działa także na iPhone’ach.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij