Udostępnij
Tweetnij

Apple zmienia wymagania dla dźwięku przestrzennego w Music. Potrzebne są nowsze urządzenia

Apple Music oferuje dźwięk przestrzenny. Firma zmieniła jednak wymagania dla tej funkcji. Opcja będzie dostępna tylko dla modeli iPhone Xs lub nowszych.

Apple Music to aplikacja, która od niedawna oferuje dźwięk przestrzenny. Taka funkcja nie jest jednak dostępna na każdym urządzeniu. Jakby tego było mało, to firma zmodyfikowała dokument poświęcony obsłudze tego rozwiązania i zwiększyła wymagania. W przypadku telefonów z systemem iOS wspierane są modele iPhone Xs lub nowsze.

Do niedawna wspomniany dokument poświęcony Apple Music mówił o tym, że dźwięk przestrzenny działa na następujących urządzeniach: wbudowanych głośnikach w telefonie iPhone XR lub nowszym (z wyjątkiem modelu SE), iPadzie Pro 12,9 cala (3. generacji lub nowszym), iPadzie Pro 11 cali, iPadzie (6. generacji lub nowszym), iPadzie Air (3. generacji lub nowszym) lub iPadzie mini (5. generacji). Jak to wygląda teraz?

Dźwięk przestrzenny z Apple Music na iPhone Xs i nowszych

Obecnie wspomniany dokument w tej kwestii stawia następujące wymagania: wbudowanych głośnikach w telefonie iPhone Xs lub nowszym (z wyjątkiem modelu SE), iPadzie Pro 12,9 cala (3. generacji lub nowszym), iPadzie Pro 11 cali, iPadzie Air (4. generacji lub nowszym).

Zmiany obejmują więc nie tylko smartfony z iOS, ale również tablety z systemem iPadOS. Dźwięk przestrzenny z Apple Music nie będzie już dostępny w tańszych urządzeniach, a jedynie iPadach Pro i ostatnim Airze, co trzeba mieć na uwadze.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij