Udostępnij
Tweetnij

Google Maps dostaje integrację z YouTube Music w trakcie nawigacji

Google Maps w trakcie korzystania z nawigacji pozwala słuchać muzyki. Do wspieranych aplikacji dołącza teraz YouTube Music, które w najnowszej aktualizacji Map otrzymał stosowaną integrację. Na razie jest to możliwe w Google Maps w wersji na urządzenia z systemem Android. Aplikacja na iOS na razie jest bez wsparcia.

Google Maps już w 2018 roku otrzymało kontrolki do sterowania muzyką w trakcie korzystania z trybu nawigacji. Taka funkcja znajduje się zarówno w aplikacji na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Rozwiązanie działa m.in. z usługami Apple Music, Play Music czy Spotify. Teraz w końcu doczekało się integracji z YouTube Music.

Nowość pojawia się w aktualizacji Google Maps z numerkiem 10.43.2, która została szeroko udostępniona wcześniej w tym tygodniu. Użytkownicy aplikacji mogą udać się do sekcji z ustawieniami dla nawigacji, gdzie można wybrać domyślną aplikację muzyczną. Tam pojawia się YouTube Music. Możecie to zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych pochodzących z serwisu źródłowego.

aplikacja Mapy Google Maps integracja z YouTube Music nawigacja aplikacja Mapy Google Maps integracja z YouTube Music nawigacja

Google Maps z integracją z YouTube Music w nawigacji tylko na Androidzie

Aplikacja Google Maps dla urządzeń z iOS również wspiera taką funkcję w nawigacji. Niestety, integracji z YouTube Music na razie tam nie widać, Udostępniono ją na razie użytkownikom sprzętów z systemem Android. Pewnie jednak właściciele iPhone’ów podobną opcję dostaną w bardzo niedługim czasie.

Przeczytaj także: Najciekawsze triki i funkcje komunikatora WhatsApp

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij