Udostępnij
Tweetnij

Aplikacja mBanku w AppGallery, ale tylko na wybrane smartfony Huawei

mBank jako pierwsza aplikacja bankowa trafia do AppGallery. Mogą ją już pobierać właściciele telefonów Huawei mających usługi Google, czyli z GMS. Te z HMS, czyli Huawei Mobile Services nie są jeszcze obsługiwane. To ma jednak wkrótce ulec zmianie, nad czym mBank pracuje z chińskim producentem smartfonów.

mBank trafia w kocu do sklepu AppGallery. Bank zapowiedział już wcześniej, że jego aplikacja wkrótce będzie dostępna na platformie Chińczyków. Tak też się stało, ale nie skorzystają z niej na razie użytkownicy smartfonów z HMS (Huawei Mobile Services). Wymagane jest GMS, czyli usługi Google. Co jednak w niedługim czasie ma ulec zmianie.

mBank w AppGallery tylko na smartfony Huawei mające usługi Google, ale wkrótce też dla HMS

Obecnie usługi Google są wymagane, aby korzystać z aplikacji mBank pobieranej z AppGallery. Jednak Firma przekazała, że prowadzi prace z bankiem nad tym, aby zapewnić wsparcie dla HMS, czyli Huawei Mobile Services. Odpowiednie wsparcie zostanie dodane w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Wtedy aplikacje będą mogli używać właściciele smartfonów P40, Mate 30 oraz innych nowszych modeli.

aplikacja mBank AppGallery Huawei Mobiles Services usługi Google HMS GMS

Dwa tygodnie temu ogłosiliśmy współpracę z mBankiem, dziś z dumą potwierdzamy, że aplikacja mBanku jest już dostępna w Huawei AppGallery. Pracujemy nad jej pełną integracją z HMS, by była dostępna i w pełni funkcjonalna także dla użytkowników naszych urządzeń opartych o Huawei Mobile Services, nasz autorski, szybko rosnący świat usług mobilnych – mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.

Przeczytaj także: WhatsApp – najlepsze triki i funkcje

źródło: komunikat prasowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij