Udostępnij
Tweetnij

Chrome 79 dostępny. Co nowego w przeglądarce Google?

Chrome 79 to najnowsza odsłona przeglądarki Google. Jeśli zastanawiacie się nad tym, co nowego znajdziemy w tym wydaniu, to mamy odpowiedź. W Google Chrome 79 umieszczono nowe narzędzia, które ochronią przed phishingiem. Jest też zamrażanie kart, które są nieaktywne. Rzućmy sobie okiem na dostępne nowości.

Google Chrome 79 jest już dostępny. To już kolejna odsłona przeglądarki internetowej, którą można instalować w Windows, macOS, Linuksie oraz na Androidzie. Zobaczmy, co nowego znajdziemy w tym wydaniu. Wprowadzono całkiem ciekawe nowości.

Google Chrome 79 – co nowego

Google Chrome 79 wprowadza opcję zamrażania kart. Te nieaktywne (przez ponad 5 minut znajdujące się w tle) będą wstrzymywane. Ma to odciążyć zasoby CPU oraz pamięci RAM, jak i poprawić czas pracy na baterii. Karty zostaną zamrożone i nie będą mogły wykonywać zadań. Wyjątkiem są te, które w tle będą odtwarzać muzykę lub wideo.

Google w Chrome 79 zaszyło również nowe narzędzie mające chronić przed phishingiem. Z przeglądarką zintegrowano narzędzie do sprawdzania haseł pod kątem wycieków. Dodano także dwie nowe opcje antyphishingowe. Jest także testowa funkcja wprowadzająca wsparcie dla DNS-over-HTTPS. Ponadto program zawiera aż 51 łatek bezpieczeństwa, za których znalezienie wypłacono tysiące dolarów. Drobną zmianą jest także dodanie tekstu przy awatarze.

Google Chrome 79 co nowego w przeglądarce Google nowości Google Chrome 79 co nowego w przeglądarce Google nowości

Ponadto w Google Chrome 79 na Androida pojawia się nowość obejmująca VR. To wsparcie dla WebXR Device API. Dodano też nowy sposób na przenoszenie zakładek poprzez przeciąganie ich palcem. Aktualizacje są już udostępniane poprzez Sklep Play, jak i mechanizmy do dostarczania automatycznych uaktualnień na desktopach.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło (2)

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij