Udostępnij
Tweetnij

Google Keep dostaje pasek Material Theme z przyciskiem FAB

Google Keep w wersji na urządzenia z systemem Android dostaje aktualizację, która wprowadza dolny pasek Material Theme i przycisk FAB. Nowość nie jest jeszcze widoczna u wszystkich użytkowników aplikacji. Ponadto nowy pasek z Google Keep jest częściowo przezroczysty i pozostaje na miejscu w trakcie przewijania ekranu.

Google Keep na urządzenia z Androidem doczekało się nowej aktualizacji, która wprowadza na dole okna aplikacji pasek Material Theme. Pojawia się także przycisk FAB doskonale znany nam z wielu innych aplikacji firmy. To element, który znają również użytkownicy tego programu w wersji na smartfony i tablety z systemem iOS. Tam został dodany wcześniej.

Dolny pasek Material Theme jest nieco przezroczysty i w trakcie przewijania ekranu w Google Keep pozostaje na swoim miejscu. Jego położenie nie ulega zmianie. Działania dla przycisku FAB zapewne tłumaczyć nie trzeba. Poniżej możecie zobaczyć, jak to wygląda na zrzutach ekranowych, które pochodzą z serwisu źródłowego.

Google Keep pasek Material Theme przycisk FAB aplikacje Android

Pasek Material Theme i przycisk FAB w Google Keep nie u wszystkich

Nowość pojawia się w aktualizacji Google Kepp na Androida z numerkiem 5.19.451.03.40. Jednak samo zainstalowanie tej konkretnej wersji aplikacji nie skutkuje tym, że pojawi się wspomniany pasek Material Theme. Firma włącza funkcję po stronie własnych serwerów. Tak więc jeśli też go jeszcze nie macie, to cierpliwości. Niedługo powinien się pojawić.

Przeczytaj także: Sklep Play dostaje nowe użyteczne opcje w ustawieniach

źródło: 9to5Google

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij