Udostępnij
Tweetnij

Gmail ma problemy z powiadomieniami na Androidzie. To może być wina Doze

Gmail sprawia w ostatnim czasie problemy. Użytkownicy aplikacji na urządzeniach z systemem Android. Objawiają się one tym, że powiadomienia dostarczane są w opóźnionym czasie. Prawdopodobnie błędy spowodowane są funkcją Doze, którą Google wprowadziło w Androidzie 6.0 Marshmallow.

O problemach z aplikacją Gmail poinformowali użytkownicy serwisu Reddit, którzy podzielili się opiniami o działaniu powiadomień. Te na Androidzie potrafią pojawiać się dopiero po czasie. Testy, które przeprowadzono wykazały, że klient pocztowy nie wyświetla od razu notyfikacji, ale na przykład po wejściu na ekran główny zaczynają się one pojawiać. Wygląda na to, że winowajcą jest Doze.

Google wprowadziło Doze w systemie Android 6.0 Marshmallow. To funkcja, która ma na celu zmniejszyć zużycie energii baterii telefonu. Jej działanie polega na tym, że część funkcji w oprogramowaniu jest blokowanych lub zwalnianych. Gmail najpewniej stał się ofiarą efektu ubocznego tego narzędzia.

Wyłączenie Doze sprawia, że Gmail wyświetla powiadomienia prawidłowo

Użytkownicy serwisu Reddit, którzy przyglądali się problemom zauważyli, że wyłączenie Doze sprawia, że Gmail ponownie wyświetla powiadomienia od razu. Tak więc problem musi być powiązany z tą funkcją Androida. Google pewnie już pracuje nad stosowanym rozwiązaniem, ale nie wiadomo, kiedy można się go spodziewać.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Reddit

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij