Udostępnij
Tweetnij

Google Maps dostają większe punkty orientacyjne dla miast

Google Maps cały czas są udoskonalane. W popularnej aplikacji pojawia się kolejna nowość. To większe punkty orientacyjne dla miast, które wyświetlane są w postaci ikonek na mapie. Są to miejsca, które są rozpoznawalne w danej lokalizacji. Dla przykładu, dla Paryża jest to wieża Eiffela. Zmiany wprowadzają Google Maps 10.28.2.

Google Maps mają specjalne punkty orientacyjne dla miast. Niestety, w przypadku dużych miejscowości takie informacje nikły w gąszczu innych odznaczeń. Teraz to ulega zmianie. W aplikacji na urządzenia z systemem Android pojawiły się nowe, większe ikony, które są znacznie lepiej widoczne. Rzućmy sobie na to okiem.

Nowe punkty orientacyjne widzicie na poniższych zrzutach ekranowych. W zasadzie we własnej aplikacji również możecie to zobaczyć. Wystarczy tylko wpisać nazwę jakiegoś dużego miasta, jak Londyn, Paryż czy Rzym. Wtedy na mapie pojawią się duże ikony z popularnymi miejscami dla danej lokalizacji. Nowy widok pojawia się na razie tylko w aplikacji.

Mapy Google Maps aplikacja Android nowe punkty orientacyjne dla miast ikony

Nowe punkty orientacyjne dla Google Maps na razie na Androidzie

Zmiany wprowadza aplikacja Google Maps 10.28.2, która jest już dostępna na urządzenia z systemem Android. Na iOS tych nowości na razie nie widać. Tego typu punkty orientacyjne nie pojawiają się również w przypadku przeglądarkowej wersji Map. Możliwe, że to z czasem ulegnie zmianie.

Przeczytaj także: Sklep Play dostaje nowe, praktyczne opcje w ustawieniach

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij