Udostępnij
Tweetnij

Gmail i konto Google pozwolą ustawić to samo zdjęcie profilowe

Gmail i kont Google, które używamy w różnych aplikacjach, pozwalają na ustawienie różnych zdjęć profilowych. Taka możliwość pozostanie, ale firma poinformowała, że ten sam awatar będzie można ustawiać zarówno w Gmailu, jak i pozostałych aplikacjach Google. Opcja obejmująca jedno zdjęcie profilowe ma być wdrożona do 15 dni.

Gmail i konto Google pozwalają ustawić zdjęcie profilowe. W obu usługach można to robić niezależnie. W każdym da się wstawić inny awatar. Firma z Mountain View poinformowała jednak, że w przypadku użytkowników pakietu G Suite planowane są zmiany. W najbliższym czasie oba te zdjęcia zostaną połączone w jedno.

Google wyjaśnia, że Gmail i konto, które użytkownicy wykorzystują w innych aplikacjach będzie mogło mieć jeden i ten sam awatar. Jeśli zechcecie wstawić nowe zdjęcie profilowe w usłudze pocztowej, to zostaniecie przekierowani na nową stronę, gdzie trzeba będzie potwierdzić zmianę na koncie Google. Nowe zasady dotyczą wszystkich administratorów i użytkowników końcowych G Suite.

zdjęcie profilowe konto Google Gmail awatar aplikacje G Suite zdjęcie profilowe konto Google Gmail awatar aplikacje G Suite

Jedno zdjęcie profilowe dla konta Google i aplikacji Gmail w ciągu 15 dni

Google wyjaśnia, że opisywane zmiany zostaną wdrożone na wszystkich kontach G Suite w ciągu maksymalnie 15 dni. Dotyczy to jednak domen Rapid Release. W przypadku Scheduled Release ma to potrwać dłużej. Funkcja będzie włączona automatycznie.

Zobacz także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij