Udostępnij
Tweetnij

Wiadomości Google również dostają dark mode z Androida 10

Wiadomości Google to kolejna aplikacja, która doczekała się natywnego dark mode z systemu Android 10. Co prawda, już wcześniej oferowała tryb ciemny. Nie był on jednak odpowiednio dostosowany pod kątem Androida 10. Wraz z najnowszą betą aplikacji Wiadomości Google z numerkiem 5.0.055 to w końcu ulega zmianie.

Wiadomości Google, które od kilku miesięcy dostępne są również w wersji beta, wspierają już dark mode od kilku tygodni. Jednak w przypadku tego natywnego z systemu Android 10 tak nie było. Gigant z Mountain View postanowił więc nadrobić to małe niedociągnięcie. Zmiany pojawiają się w najnowszej edycji testowej aplikacji.

Wiadomości Google beta 5.0.055 dostały wsparcie dla systemowego dark mode. To oznacza, że respektują ustawienie, które użytkownik wybrał na smartfonie z systemem Android 10. Przełącznik, który aktywował tryb ciemny i był umieszczony pod menu z trójkropkiem, został usunięty. Po prostu, aplikacja dostosowuje swój wygląd do tego, co wybrane jest na telefonie.

Wiadomości Google beta dark mode tryb ciemny systemowy Android 10 aplikacje

Wiadomości Google 5.0.055 nie tylko z natywnym dark mode dla Androida 10

Najnowsza beta aplikacji Wiadomości Google wprowadza także inną, pomniejszą zmianę, którą zauważył serwis źródłowy. To nowa ikonka dla multimediów, która pozwala wstawiać obrazki i inne materiały do konwersacji. Widzicie ją na zrzucie ekranowym po prawej stronie. Po lewej, dla porównania, stary widok. Widać również przywrócony skrót emoji.

Wiadomości Google beta dark mode tryb ciemny systemowy Android 10 aplikacje

Pamiętajcie, że opisywane zmiany na razie dotyczą bety aplikacji Wiadomości Google. W stałej wersji jeszcze ich nie znajdziecie. Zostaną wprowadzone dopiero za jakiś czas. Jeśli jednak chcecie dołączyć do programu pilotażowego, to możecie to zrobić pod tym adresem.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij