Udostępnij
Tweetnij

Google Maps na Androida z nową warstwą Street View

Google Maps na Androida otrzymało nową warstwę dla Street View. Rozwiązanie już wcześniej było dostępne w desktopowej wersji z poziomu przeglądarki. Teraz trafia także na urządzenia z zielonym robotem. Nowość wnosi Google Maps 10.23.4. Na razie tylko na urządzeniach z systemem Android. W wersji na iOS tego nie ma.

Google Maps na Androida to nieoceniona aplikacja, ale prawda jest taka, że brakuje jej części funkcji znajdującej się w desktopowej usłudze. W tym dotyczy to widoku Street View, do którego dostęp uzyskuje się inaczej niż w przypadku wersji na smartfony. Gigant z Mountain View postanowił to zmienić i pojawiła się nowa warstwa.

Google Maps na Androida z numerkiem 10.23.4 wprowadza nową warstwę dla Street View. Dotknięcie przycisku FAB po prawej stronie powoduje wyświetlenie dodatkowej opcji o nazwie Eksploruj. Wcześniej były tu dostępne widoki mapy (domyślna, satelitarna i teren) i szczegóły. Dodatkowa warstwa wyświetli się na niebiesko. Jej dotkniecie powoduje wyświetlenie przeglądania Street View.

Mapy Google Maps Android nowy widok Street View

Nowy warstwa Street View tylko w aplikacji Google Maps na Androida

Nowa funkcja, jak już wspomnieliśmy, pojawia się w Google Maps z numerkiem 10.23.4, ale tylko na urządzeniach z systemem Android. W wersji na iOS taka opcja na razie nie została wprowadzona. Możemy jednak się domyślać, że pojawi się także tu. To tylko kwestia czasu.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij