Udostępnij
Tweetnij

Obiektyw Google trafi do przeglądarki Chrome na Androida

Obiektyw Google to bardzo użyteczna funkcja i okazuje się, że wkrótce trafi także do przeglądarki Chrome na Androida. Plany związane z implementacją narzędzia dostrzeżono w jednym z commitów Chromium. Na razie jeszcze nie wiemy, kiedy Google chce wprowadzić Obiektyw do Chrome’a. Wiadomo jednak, jaka jest idea.

Obiektyw Google jest dostępny w głównej aplikacji, a także w postaci odrębnej, jak i w wyszukiwarce, gdy używamy jej na smartfonach. Już wkrótce narzędzie powinno znaleźć się także w przeglądarce Chrome na Androida. Wiemy o tym, bo takie plany dostrzeżono w jednym z commitów. Zobaczmy, czego tam można się dowiedzieć.

Zamysł jest taki, aby Obiektyw Google było dostępny w przeglądarce Chrome na Androida z poziomu menu kontekstowego. Gdy tak się stanie, to pojawi się opcja szukaj z Google Lens zamiast wyszukiwania obrazów. Na implementację przyjdzie nam jednak poczekać. Na razie nie istnieje jeszcze żadna flaga, która umożliwiałaby włączenie takiego eksperymentu.

Obiektyw Google Chrome na Androida

Obiektyw Google w przeglądarce Chrome na Androida najpierw w wersji Canary

Gdy nowa opcja zostanie wprowadzona, to najpierw będzie ją można przetestować w poglądowych wydania Chrome’a na Androida. Początkowo będą to kompilacje z gałęzi Canary. W stabilnym wydaniu aplikacji Obiektyw pojawi się nieprędko. Będziemy musieli poczekać co najmniej kilka tygodni.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij