Udostępnij
Tweetnij

Facebook przebuduje Instagram Direct bazując na rozwiązaniach z aplikacji Messenger

Instagram Direct to funkcja, którą czekają zmiany. Facebook chce w ten sposób zapewnić użytkownikom komunikatora Messenger możliwość prowadzenia konwersacji z osobami z Instagramu. Dlatego Direct zostanie przebudowane i oparte na technologiach z Messengera. Facebook planuje zunifikować czaty z obu platform.

Instagram Direct i Facebook Messenger mają zostać scalone, co zresztą Mark Zuckerberg i spółka potwierdzili już wcześniej. Teraz dowiadujemy się, o czym raportuje Bloomberg, że pierwsza funkcja zostanie przebudowana. Jest to koniecznie w celu zapewnienia unifikacji, która planowana jest na przyszły rok. Co ma ulec zmianie?

Facebook przygotowuje obecnie nowy moduł obsługujący konwersacje w Instagram Direct. Bazuje on na technologiach zapożyczonych z komunikatora Messenger. Tego typu techniczne zmiany mają sprawić, że czaty zostaną zunifikowane i w ten sposób będzie można prowadzić konwersacje pomiędzy poszczególnymi aplikacjami. Obecnie jest to niemożliwe i brak zmian uniemożliwi zapewnienie zgodności.

Instagram Direct i Facebook Messenger dostaną zintegrowane czaty w 2020 roku

Facebook zakłada, że Messenger i Instagram Direct dostaną zunifikowane czaty w przyszłym roku. Wtedy użytkownicy obu aplikacji będą w stanie prowadzić pomiędzy sobą konwersacje. Zuckerberg i spółka dążą do jak największej unifikacji własnych platform. Możemy się domyślać, że jeszcze czymś w przyszłości nas zaskoczą.

Przeczytaj także: Google Maps – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: Bloomberg

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij