Udostępnij
Tweetnij

Usługi Google Play dla AR. Tak teraz nazywa się ARCore

Usługi Google Play dla AR to nowa nazwa dla aplikacji ARCore na urządzenia z systemem Android. Teraz będzie ją można pobierać w Sklepie Play pod takim nazewnictwem. Co jednak ciekawe, ARCore pod starą nazwą nadal funkcjonuje na stronach Google z informacjami dla deweloperów. Tu zmiany na razie nie dokonano.

Usługi Google Play dla AR zastępują w Sklepie Play aplikację ARCore. Jest ona niezbędna na urządzeniach z systemem Android, gdy chce się korzystać z możliwości, jakie daje rozszerzona rzeczywistość. Jej instalacja jest możliwa jedynie na tych smartfonach, które uzyskały stosowany certyfikat. Wykaz zgodnych sprzętów możecie uzyskać na tej stronie.

Usługi Google Play dla AR ARcore rzeczywistość rozszerzona aplikacje nowa nazwa

Usługi Google Play dla AR z nową nazwą, ale to ciągle znane ARCore

Sama nazwa ARCore rzeczywiście uległa zmianie na Usługi Google Play dla AR, ale na tym się kończy. Ikonka aplikacji czy jej przeznaczenie nie uległy żadnym modyfikacjom. Ponadto stara nazwa cały czas funkcjonuje na stronie firmy, gdzie opublikowane są informacje dla deweloperów. Tam pewnie zmiany nie zostaną wprowadzone, choć tak naprawdę nic nie można wykluczyć.

Trzeba przyznać, że sama nazwa Usługi Google Play dla AR jest jaśniejsza od tej starszej. ARCore pewnie wielu osobom nic nie mówiło. Tutaj jednak od razu jest wyjaśnione, czym jest dokładnie ta aplikacja. Tak więc modyfikację można tu chyba zaliczyć na plus. Aplikację możecie pobrać na zgodne urządzenia pod poniższym przyciskiem.

Przeczytaj także: Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij