Udostępnij
Tweetnij

Dodatki dla Google Chrome muszą być zgodne z nowymi zasadami do 15 października

Dodatki dla Google Chrome czekają zmiany, które firma zapowiedziała już wcześniej. Wkrótce wszystkie rozszerzenia będą musiały spełniać nowe zasady i ma to to nastąpić od 15 października. Jeśli dodatki nie będą zgodne z wytycznymi, to nie będą mogły być publikowane w Chrome Web Store. Wszystko w ramach Project Strobe.

Google Chrome ma liczne dodatki, ale często ich twórcy nadużywali opcje, które im udostępniano. Gigant z Mountain View postanowił więc powalczyć z tematem i jego następstwem jest Project Strobe. Nowe rozszerzenia będą musiały spełniać zapowiedziane wcześniej w tym roku zasady. W przeciwnym wypadku nie będą mogły trafić do sklepu Chrome Web Store.

Google zapowiedziało zmiany w ramach Project Strobe już w maju tego roku. Przeprowadzono audyt i sprawdzono, jak dodatki zbierają dane użytkowników i co następnie z nimi się dzieje. Zapowiedziano więc zmiany i w konsekwencji deweloperzy rozszerzeń będą musieli jaśniej informować użytkowników o tym, że będą zbierane ich dane. Ci następnie będą musieli wyrazić na to zgodę. Ponadto twórcy dodatków będą musieli stworzyć regulamin z zasadami, gdzie będzie wszystko wyjaśnione. Badanie z lutego wykazało, że 85% rozszerzeń z Chrome Web Store nie ma żadnego regulaminu czy czegoś w tym rodzaju.

Google Chrome Web Store nowe zasady dla dodatki rozszerzenia Project Strobe

Nowe zasady obejmujące dodatki z Chrome Web Store Google wprowadzi w życie w połowie października

Deweloperzy aplikacji mają jeszcze trochę czasu na to, aby wprowadzić zmiany we własnych projektach. Google daje im czas do 15 października. Po tym terminie rozszerzenia nie spełniające nowych wytycznych nie będą mogły trafić do Chrome Web Store. Te istniejące i niezgodne z nowymi zasadami będą mogły zostać usunięte.

Przeczytaj także: Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: Chromium

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij