Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google z dark mode już u wybranych użytkowników Androida

Asystent Google również otrzyma dark mode, czyli ciemny motyw. Wygląda na to, że gigant z Mountain View zaczął go testować z wybranymi użytkownikami smartfonów z systemem Android. Część osób mających zainstalowaną aplikację Google beta 10.4.3 widzi u siebie czarny motyw. Dotyczy on nie tylko asystenta, ale także innych elementów aplikacji.

Asystent Google ma dostać dark mode, co sugerowały już wcześniejsze wzmianki w kodzie aplikacji. Teraz wybrani użytkownicy mogą zobaczyć ciemny motyw na własnych smartfonach z Androidem. Możliwość jego włączenia pojawia się u części osób, które mają betę aplikacji z numerem 10.4.3. Jednak opcja nie jest dostępna u wszystkich. Wygląda na to, że gigant z Mountain View daje tu dostęp po stronie własnych serwerów, co warto mieć na uwadze.

Po włączeniu dark mode w Google beta 10.4.3 niemal wszystkie elementy aplikacji otrzymują ciemny motyw. Od głównego okna, poprzez ustawienia, na funkcji Asystent Google skończywszy. Funkcja pojawia się w postaci wyskakującego powiadomienia, które wyświetlane jest po uruchomieniu aplikacji. Poniżej możecie zobaczyć, jak to wygląda na kilku zrzutach ekranowych opublikowanych na łamach serwisu Android Police.

Asystent Google beta dark mode ciemny motyw
fot.: AndroidPolice

Asystent Google z dark mode u wszystkich pewnie do premiery Androida Q

Na razie nie wiadomo, kiedy firma z Mountain View udostępni dark mode u wszystkich użytkowników aplikacji Google. Wtedy Asystent otrzyma ciemny motyw globalnie. Domyślamy się jedynie, że najpóźniej w sierpniu, kiedy to zostanie udostępniony finalny Android Q. Firma pewnie będzie chciała sfinalizować prace nad ciemnym motywem do tego czasu. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Przeczytaj także: Xiaomi Mi Band 4 oficjalnie zaprezentowany

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij