Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google wkrótce sam zgasi po tobie światło

Asystent Google wkrótce będzie w stanie sam zgasić światło, gdy tylko opuścimy dom. Taka funkcja ma pojawić się jeszcze w tym roku i związana jest z aktualizacją oprogramowania sprzętów Nest, co wiąże się z przejściem na platformę WWGA, czyli Works with Google Assistant. Użytkownicy będą mogli skonfigurować nową opcję.

Asystent Google cały czas jest rozwijany i jeszcze w tym roku ma dostać ciekawą funkcję. Gigant z Mountain View sprawi, że będzie w stanie zgasić światło w momencie, gdy opuścimy dom. Zapowiedź padła na oficjalnym blogu firmy w trakcie omawiania przejścia sprzętów Nest na platformę WWGA.

Już pod koniec sierpnia zostanie zamknięty program Works with Nest, co ogłoszono już w zeszłym tygodniu. Związane to z jest z planowanym wsparciem dla platformy Works with Google Assistant. W tym pierwszym popularną opcją jest możliwość ustalania wyjścia i powrotu do domu. Właśnie tę funkcję firma z Mountain View chce wprowadzić do Asystenta.

Asystent Google Works with Google Assistant Nest wyłączy światło

Asystent Google zgasi światło i zrobi wiele więcej

Samo gaszenie światła to tylko jedna z możliwości, jakie niesie nowa funkcja. Asystent Google pozwoli ją skonfigurować. W ten sposób sprzęt dla domu inteligentnego, który będzie zgodny z tą opcją, będzie można tak ustawić, aby wyłączał się po wyjściu i załączał po powrocie do domu. Dotyczy to nie tylko oświetlenia, ale również inteligentnych gniazdek i tego typu urządzeń.

Asystent Google ma dostać taką funkcję jeszcze w tym roku. Niestety, jej dokładna data wprowadzenia nie została ujawniona. Wiadomo jedynie tyle, że zostanie dodana później w 2019 roku.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z kwietnia

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij