Udostępnij
Tweetnij

Dysk Google z dark mode na Androida w trakcie testów

Dysk Google to kolejna aplikacja firmy z Mountain View, która doczeka się dark mode. Obecnie są już prowadzone testy na urządzeniach z systemem Android, gdzie pojawia się ciemny motyw. Nie jest on jeszcze ogólnodostępny. Jednak Dysk Google z dark mode możemy zobaczyć na udostępnionych zrzutach ekranowych.

Dysk Google również otrzyma dark mode, czyli ciemny motyw. Gigant z Mountain View planuje wprowadzić go także w systemie Android Q. Dlatego przygotowuje go również dla wielu swoich aplikacji. Część użytkowników ma już dostęp do nowej funkcji w ramach programu pilotażowego. Jednak na razie są to nieliczne osoby.

Wybrani użytkownicy smartfonów z systemem Android Pie lub betą Q informują, że Dysk Google pozwala u nich na włączenie dark mode. Jest to możliwe po aktywacji oszczędzania baterii lub włączeniu trybu ciemnego w opcjach dla deweloperów. Wtedy pojawia się ciemny motyw. Możecie to zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych.

Dysk Google Drive Android dark mode ciemny motyw

Dysk Google z dark mode wkrótce dla wszystkich

Przed nami konferencja I/O 2019 i to zapewne w trakcie tego wydarzenia zostanie szerzej poruszony temat dark mode. Gigant z Mountain View zapewne zapowie, że ciemny motyw trafi do systemu Android Q. Potem także do aplikacji, jak opisywanego tutaj Dysku Google. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi w przypadku stałej wersji programu. O tym dopiero przekonamy się z czasem.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij