Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google i klawisz Bixby. Jak to włączyć na Galaxy S9, S8, Note 9 i 8?

Samsung pozwolił w końcu na smartfonach z One UI na zmianę akcji dla klawisza Bixby. Nie może to być jednak Asystent Google. Jednak istnieje rozwiązanie, które pozwoli wam na Galaxy S9, S8, Note 9 i 8 wspomnianym klawiszem Bixby uruchamiać właśnie Asystenta Google. Zobaczmy więc, jak tego można dokonać.

Samsung w końcu pozwolił, zgodnie z zapowiedziami, na zmianę akcji po wciśnięciu na klawisz Bixby. Najpierw taka możliwość pojawiła się na testowych modelach S10, a potem także na Galaxy S9, S8, Note 9 i 8. Wszystko pięknie, ale co zrobić, aby w taki sposób mógł uruchamiać się Asystent Google? Jest na to sposób.

Asystent Google normalnie na Galaxy S10, S9, S8 i Note’ach 9 oraz 9 nie może być uruchomiony po naciśnięciu na klawisz Bixby. Takiej akcji Samsung nie umożliwia. Jednak na łamach XDA- Developers pojawiło się ciekawe rozwiązanie. Musicie tylko wykonać czynności opisane poniżej.

Asystent Google na Galaxy S9, S8, Note 9 i 8 może być uruchomiony klawiszem Bixby

1. Należy pobrać plik APK Bixby Button Assistant Remapper i go zainstalować.

2. W kolejnym kroku trzeba udać się do ustawień głosowych asystenta Samsunga.

3. Po wybraniu ustawień klawisza należy włączyć opcję pojedynczego uruchomienia.

Asystent Google klawisz Bixby jak to włączyć zrobić na Samsung Galaxy S9 S8 Note 9 8

4. Na końcu trzeba już tylko wybrać nową aplikację dla przycisku i wskazać zainstalowany wcześniej plik APK

Asystent Google klawisz Bixby jak to włączyć zrobić na Samsung Galaxy S9 S8 Note 9 8

W ten sposób Asystent Google będzie uruchamiany domyślnie po jednym wciśnięciu na klawisz Bixby. Pamiętajmy, że taka opcja dotyczy jedynie urządzeń z zainstalowanym One UI. Dlatego rozwiązanie na razie jest kompatybilne tylko ze smartfonami Galaxy S10, S9, S8 i Note’ami 9 oraz 8.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij