Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S9, S8, Note 9 i 8 z możliwością zmiany akcji dla klawisza Bixby

Samsung Galaxy S9, S8 oraz modele Note 9 i 8 mają klawisz Bixby. Do tej pory jednak producent nie słuchał użytkowników i nie pozwalał zmienić jego działania. Dziś to uległo zmianie. W Galaxy Store jest już aktualizacja Bixby. Po jej pobraniu Samsung w końcu umożliwia w ustawieniach przypisać do klawisza inne aplikacje.

Samsung niedawno ujawnił, że klawisz Bixby będzie pozwalał na zmianę akcji. Najpierw pojawiła się aktualizacja dla modelu S10. Teraz, zgodnie z zapowiedziami, taka możliwość dostępna jest także dla użytkowników smartfonów Galaxy S9, S8, Note 9 i 8. Wystarczy tylko zaktualizować asystenta Koreańczyków do najnowszej wersji. Można ją już pobierać.

Aktualizacja dostępna jest z poziomu sklepu Galaxy Store. Gdy już ją zainstalujecie, to dostaniecie możliwość zmiany akcji dla klawisza Bixby. Chcąc to zrobić musicie udać się do ustawień telefonu, gdzie znajdują się opcje dla asystenta. Tam ujrzycie to, co widać na poniższych zrzutach ekranowych opublikowanych na łamach Sammobile. Pojawia się możliwość zmiany działania przycisku. Tutaj można sobie wskazać uruchamianie dowolnej aplikacji.

Klawisz Bixby jak zmienić aplikację Samsung Galaxy S9 S8 Note 8 9

Klawisz Bixby ze zmianą akcji dla Galaxy S9, S8, Note 8 i 9 po aktualizacji do Androida Pie

Nowa funkcja jest już dostępna, ale wymaga oprogramowania One UI. To oznacza, że chcąc ustawić nową aplikację pod klawisz Bixby musicie własne egzemplarze Galaxy S9, S8, Note 9 i 8 najpierw uaktualnić do systemu Android Pie. Ten jednak w Polsce jest już dostępny na wszystkie z wymienionych modeli. Flagowce z 2017 roku otrzymały uaktualnienie w regionie XEO wcześniej w tym tygodniu.

Przeczytaj także: Facebook i Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: Sammobile

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij