Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google z testami wyszukiwania pobliskich środków transportu

Mapy Google mają naprawdę wiele funkcji. Ostatnio zmieniło się sporo w samym wyglądzie aplikacji. Okazuje się, że firma z Mountain View nie poprzestaje na testowaniu nowych opcji. Najnowsza z pewnością spodoba się tym użytkownikom, którzy często podróżują. Obejmuje ona wyszukiwanie pobliskich środków transportu.

Mapy Google mają naprawdę wiele ciekawych opcji. Wciąż się zmieniają i dodają nowe możliwości. Mają również opcję sprawdzania połączeń komunikacji miejskiej. Jeżeli jednak jesteśmy w danym miejscu i staramy się dowiedzieć, skąd i gdzie odjeżdżają bliskie nam autobusy czy tramwaje, wtedy możemy napotkać problem. Teraz jednak dostępne są nowe modyfikacje, które to zmieniają.

Aby skorzystać z nowej opcji wystarczy, że wyszukamy interesujące nas miejsce, a następnie zobaczymy nową sekcję na pasku. Transport publiczny w pobliżu wyświetla wszystkie autobusy, metro, pociągi, tramwaje lub inne przystanki transportu publicznego w pobliżu. Określa również jak daleko one są i jakie są linie, które je obsługują. Wykorzystanie tej opcji otwiera listę przystanków, na której można sprawdzić jej oś transmisji na żywo.

Mapy Google 1

Mapy Google również z innymi zmianami

Mapy Google już otrzymały nową opcję, ale jest to zmiana po stronie serwera. Nie każdy ją jednak widzi. Mówiono, że taka funkcja będzie dodawana w ramach aktualizacji w Indiach. Okazuje się jednak, iż pojawiają się one też w miastach europejskich. Ciężko powiedzieć, czy niedługo trafią już do wszystkich. Na razie wygląda to jedynie na test.

Mapy Google doczekały się naprawdę sporych zmian w funkcjonowaniu. Takich opcji jest naprawdę dużo. Ostatnia nie dodaje żadnych konkretnych funkcji. Skupia się przede wszystkim na zmianach zgodnych z Material Theme. Teraz dodano tu modyfikację interfejsu wyszukiwania. Nie są one jednak spore.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

Źródło: Android Police

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij