Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp z funkcją obraz w obrazie w aplikacji internetowej

WhatsApp wciąż przechodzi nowe zmiany. Teraz nie dokonano żadnych ważnych w aplikacji. Nie doczekała się żadnych poważnych modyfikacji. Czas przyszedł jednak na aplikację internetową, która w końcu otrzymała funkcję obraz w obrazie. Opcja ma jednak jeszcze trochę niedociągnięć. Wciąż jest raczej na etapie testów.

WhatsApp wciąż się zmienia. Aplikacja otrzymała funkcję odtwarzanie obrazu w obrazie w aplikacji na iOS. Dopiero w październiku opcja trafiła na Androida w wersji beta, a następnie kilka tygodni temu została wprowadzona do stabilnej wersji aplikacji. Teraz taka opcja pojawia się również w aplikacji internetowej.

Aby korzystać z nowej opcji wymagana jest wersja 0.3.2041 aplikacji internetowej. Jeśli używasz starszej wersji, musisz wymazać pamięć podręczną strony i ponownie uruchomić przeglądarkę. Wtedy nowa wersja się załaduje i uruchomi się opcja obrazu w obrazie. Kiedy działa, możesz skorzystać z dowolnego podglądu wideo, aby otworzyć go w oknie powyżej bieżącej rozmowy. Możesz przenieść wideo w dowolne miejsce na ekranie, zmienić rozmiar okna lub przejść na tryb pełnoekranowy, sterować odtwarzaniem i głośnością oraz w razie potrzeby otworzyć oryginalny adres URL.

whatsapp aplikacja internetowa obraz w obrazie

WhatsApp z nową, ale niedoskonałą opcją w aplikacji internetowej

Funkcja powinna działać docelowo w przypadku filmów z serwisów YouTube, Facebook, Instagram i Streamable. Aktualnie jednak coś nie do końca działa. Tylko pierwsza z nich jest aktywna. W przypadku innych pojawia się błąd. Mówi on o tym, że podane wideo nie może być odtwarzane. Można je jedynie otworzyć w innej karcie. W komunikacie znajduje się link przekierowujący do wspomnianego wideo. Opcja zatem prawdopodobnie jest jeszcze testowana. Natywne wersje aplikacji WhatsApp dla komputerów osobistych powinny obsługiwać tę funkcję w przyszłej aktualizacji. Chwilowo jest to tylko aplikacja internetowa.

Przeczytaj także: Facebook i Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

Źródło: Wabetainfo

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij