Udostępnij
Tweetnij

YouTube jak Instagram Stories. Na iPhone’ach z nowymi gestami nawigacji

YouTube ma wiele ciekawych funkcjonalności, jednak Google wciąż dodaje nowe. Teraz postanowiło wdrożyć nowe gesty podobne do tych, które możemy zobaczyć na Instagram Stories. Pozwalają one na nawigację w aplikacji w ramach przesuwania palcem w prawo lub w lewo. Ma to zatrzymać więcej użytkowników w aplikacji, ale na razie tylko na iPhone’ach i iPadach.

YouTube wprowadza nowe zmiany do aplikacji. Są one związane z nawigacją podobną do tej, która jest w Instagram Stories. Platforma rozpoczęła wdrażanie aktualizacji dla urządzeń z systemem iOS, umożliwiając użytkownikom iPhone’ów i iPadów obejrzenie następnego filmu na liście w ramach przesunięcia palcem w lewo lub w prawo. Jeżeli przesuniecie palcem do przodu, wyświetli się następny polecany film. Jeżeli do tyłu – wznowicie oglądanie poprzedniego. Zgodnie z TechCrunch, poprzednie wideo zacznie się odtwarzać nawet w miejscu, w którym zostało przerwane. Opcja działa w trybach pełnoekranowych zarówno pionowo, jak i poziomo.

Nowa nawigacja opierająca się na przesunięciu może ułatwić odkrywanie nowych treści na platformie i sprawić, że będzie można szybciej przeglądać, aby znaleźć ciekawy film do obejrzenia. YouTube najprawdopodobniej liczy na to, że może to prowadzić do dłuższych godzin spędzonych na platformie. Jest to znacznie wygodniejsza opcja niż dotychczas.

YouTube ze zmianami jak w Instagram Stories jedynie na iOS

Najnowsza aktualizacja ma jednak sens. Ostatnie badania dowodzą, że stanowcza większość użytkowników korzysta ze wspomnianej aplikacji na smartfonach czy tabletach. YouTube nie powiedział, kiedy funkcja pojawi się na Androidzie. Użytkownicy iOS mogą spodziewać się, że aktualizacja trafi na ich urządzenia w tym tygodniu. U mnie jeszcze jednak jej nie widać. Jeżeli jeszcze jej nie widzicie, wystarczy się uzbroić w odrobinę cierpliwości. Niedługo powinna nadejść.

Przeczytaj także: Facebook i Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

Źródło: TechCrunch

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij