Udostępnij
Tweetnij

ING Bank Śląski wprowadza Apple Pay. W końcu zapłacisz iPhone’em

Apple Pay debiutowało w Polsce w zeszłym roku i dziś usługę wprowadza także ING Bank Śląski. Użytkownicy iPhone’ów i tego banku w końcu będą mogli dokonywać płatności za zakupy telefonami z iOS oraz zegarkami z watchOS. Jednak ING Bank Śląski oddaje Apple Pay tylko posiadaczom kart Visa. Ci z Mastercard z opcji nie mogą korzystać.

Apple Pay debiutowało w Polsce w czerwcu zeszłego roku. ING Bank Śląski początkowo nie oferował tej usługi, ale zapowiedział wsparcie już jesienią. Dziś ogłoszono dostępność platformy dla klientów. Usługa będzie jednak na razie dostępna dla tych właścicieli iPhone’ów, którzy mają karty zbliżeniowe Visa. Tych od Mastercard dodać nie można.

Jeśli jesteście klientami banku ING Bank Śląski i chcecie zacząć korzystać z Apple Pay, to nic prostszego. Musicie mieć tylko aktywną kartę zbliżeniową Visa, którą trzeba dodać do usługi. Można to zrobić również bezpośrednio na iPhone’ach. To prosta czynność i z jej przebiegiem możecie zapoznać się poniżej.

Apple Pay w ING Bank Śląski jak płatności iPhone

Tam dodasz kartę Visa od ING Bank Śląski w Apple Pay na iPhone’ach

1. Uruchamiacie aplikację Wallet i następnie wybieracie opcję Dodaj nową kartę lub ikonkę + w prawym górnym rogu.

2. Zostanie wyświetlony komunikat powitalny Apple Pay, gdzie będziecie mogli dowiedzieć się, co dzieje się z waszymi danymi. W celu przejścia do okna dodawania nowej karty należy dotknąć kontrolkę Dalej.

3. Dodanie nowej karty jest proste i najlepiej umieścić ją w ramce. Można też wprowadzić dane karty ręcznie poprzez dotknięcie opcji Podaj szczegóły karty ręcznie.

4. W kolejnym kroku trzeba będzie uzupełnić dodatkowe pola, jak data ważności (jeśli nie zeskanuje się automatycznie) czy 3-cyfrowy kod bezpieczeństwa. Po uzupełnieniu dotykacie opcję Dalej.

5. Karta zostanie poddana weryfikacji. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to wkrótce będziecie mogli dokonywać płatności iPhone’ami.

ING Bank Śląsk w celu korzystania z Apple Pay wymaga zezwolenia na przekazywanie danych do firmy z Cupertino. Taką zgodę możecie wyrazić po udaniu się w aplikacji banku do sekcji Dane i ustawienia. Następnie do Zgody i oświadczenia. Dopiero wtedy będziecie mogli używać własnych kart Visa w połączeniu z platformą.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło: informacja prasowa

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij